Wiceszef MON zachorował na koronawirusa
Wikimedia/MON
Autor Radosław Święcki - 26 Września 2020

Wiceszef MON zakażony koronawirusem

Wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz zakażony koronawirusem - potwierdza MON. To kolejny polski polityk u którego w ostatnim czasie wykryto wirusa. Łączna liczba zakażonych zbliża się do 86 tys.

Koronawirusa dopadł wiceministra

Koronawirus w Polsce nie odpuszcza. Zaledwie tydzień temu przekroczona została w naszym kraju granica 1000 nowych zachorowań, tymczasem wczoraj przyszło nam zmierzyć się z kolejnym rekordem, aż 1587 zakażeń. Dziś zakażeń było tylko o trzy mniej, a wśród chorych jest Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej i senator PiS. Informacje o zakażeniu polityka, jak podaje Polska Agencja Prasowa potwierdza MON.

Resort podkreśla, że osoby, z którymi wiceminister miał kontakt w ostatnich dniach, są poddawane badaniom, a w ministerstwie obowiązuje zaostrzony reżim sanitarny.

W Watykanie wrze. Zdymisjonowany kardynał rzuca wyzwanie FranciszkowiW Watykanie wrze. Zdymisjonowany kardynał rzuca wyzwanie FranciszkowiCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Pracodawca dopłaci ci do urlopu jeśli nie będziesz na nim pracował. Przełomowa oferta z Polski
2. Przybylska, Jobs, Glinka, Pavarotti. Wszystkich zabrała jedna, arcygroźna groźna choroba, której objawów nie wolno bagatelizować
3. Górnicy zgodzili się na odejście od węgla. Podali konkretną datę

Skurkiewicz to kolejny w ostatnim czasie polski polityk, który zachorował na koronawiursa. Tylko w ostatnim miesiącu wirusa wykryto m.in. u wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Gosiewskiej, prezydenckiego ministra Adama Kwiatkowskiego, a także senatorów Jana Filipa Libickiego, Artura Dunina, Ryszarda Bobera, oraz posłów Dariusza Klimczaka i Andrzeja Grzyba. Wcześniej na koronawirusa zachorował minister środowiska Michał Woś, a także eurodeputowany Adam Jarubas.

W sobotę wieczorem okazało się, że z koronawirusem zmaga się również selekcjoner polskiej reprezentacji w piłce nożnej Jerzy Brzęczek, o czym poinformował na Twitterze Polski Związek Piłki Nożnej. - Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że badania na obecność wirusa SARS-CoV-2 przeprowadzone u selekcjonera reprezentacji Polski Jerzego Brzęczka dały wynik pozytywny - czytamy w komunikacie PZPN. - W wyniku zaistniałej sytuacji wprowadzona została standardowa procedura izolacji zgodna z obowiązującymi przepisami sanitarnymi - dodano w oświadczeniu.

Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że od początku pandemii łączna liczba zakażeń wyniosła w Polsce 85 980, zaś z powodu wirusa zmarły 2 424 osoby.

Viktor Orban przekazał plan na ratowanie węgierskiej gospodarki. Śmiałe założenia BudapesztuViktor Orban przekazał plan na ratowanie węgierskiej gospodarki. Śmiałe założenia BudapesztuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W sieci krąży zatrważający filmik z Zielonej Góry. Nastolatki zdążyły uciec
  2. Kobieta nagle upuściła dziecko na chodnik. Porażające, była kompletnie nietrzeźwa
  3. Netto inwestuje w swoje sklepy. Już niedługo zapłacimy w nich całkiem inaczej
  4. 85 mln zł odszkodowania od państwa. Tyle domaga się PKP Energetyka za tani prąd
  5. Episkopat podpisał nową umowę z TVP. Msze i koronki codziennie w telewizji
  6. Wjechał Passatem na barierkę energochłonną. Większego wyczynu dokonał potem

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News