Koronawirus w Polsce
fot. canva/Kasper Starużyk
Autor Komunikaty prasowe - 6 Marca 2020

Ministerstwo Zdrowia: Są nowe 4 przypadki w Polsce. Chorzy w kolejnych polskich miastach

Cztery nowe przypadki zachorowań na koronawirusa w Polsce. Dwójka z zarażonych, to osoby zamieszkałe w Szczecinie, które niedawno podróżowały do Włoch. Natomiast kolejny z zarażonych miał podróżować autobusem z pierwszym polskim pacjentem u którego wykryto koronawirusa. Czwarty dzisiaj odnotowany przypadek został potwierdzony na terenie Wrocławia.

Kolejni zarażeni

Przybywa kolejnych zachorowań spowodowanych zarażeniem koronawirusem w Polsce. Jak miał poinformować minister zdrowia Łukasz Szumowski do pierwszego polskiego pacjenta, który został zarażony koronawirusem dobyło kolejnych czterech, co daje liczbę 5 zarażonych osób w skali kraju.

PKO BP wydało pilne ostrzeżenie do swoich klientów. Możecie stracić pieniądze, zachowajcie szczególną ostrożnośćPKO BP wydało pilne ostrzeżenie do swoich klientów. Możecie stracić pieniądze, zachowajcie szczególną ostrożnośćCzytaj dalej

Pacjenci zarażeni koronawirusem ze Szczecina to dwójka podróżnych, która powróciła z Włoch. - Dwójka pacjentów pokazała działanie zgodne z instrukcjami, zgłosili się, poinformowali odpowiednie służby sanitarne, że są z rejonu wysokiego ryzyka. Ich prawdopodobieństwo zarażenia wirusem zostało określone jako umiarkowanie wysokie, ale byli bez objawów, w związku z tym po zgłoszeniu się do szpitali zostali objęci kwarantanną domową i dostali zdalnie telemedycznie zwolnienie z pracy - przekazał minister zdrowia.

Po tym jak zostali objęci kwarantanną mieli jednak w pewnym niedoprecyzowanym odstępie czasu poczuć się gorzej i zgłosili się do inspektora sanitarnego, który zorganizował dla nich specjalny transport i obecnie przebywają na terenie szpitala zakaźnego. Dwójka chorych to małżeństwo po 60. roku życia.

Zapukają do twoich drzwi i mogą nałożyć karę. W 2019 zmusili do zapłaty 10 tys. PolakówZapukają do twoich drzwi i mogą nałożyć karę. W 2019 zmusili do zapłaty 10 tys. PolakówCzytaj dalej

Inny chory, to 26-latek, który powrócił z Wielkiej Brytanii i obecnie znajduje się na terenie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu. Zarażony mężczyzna wracał do Polski linią lotniczą Ryinair i w związku z tym zotały już podjęte działania mające na celu odnalezienie współpodróżnych z tego lotu. Natomiast stan zdrowia zarażonego jest dobry. - Pacjent czuje się bardzo dobrze, jednak wynik testu okazał się pozytywny, w związku z czym pozostanie w szpitalu – przekazał dr n. med. Jacek Klakočar.

Natomiast czwartym zarażonym jest pacjent, który podrózował tym samym autobusem co osoba, która była pierwszym potwierdzonym przypadkiem zarażenia koronawirusem w Polsce. - Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olsztynie wykonała badanie w piątek, które potwierdziło obecność koronawirusa u osoby, która przyjechała autokarem z polskim pacjentem "zero". Ta osoba zaraz po pojawieniu się tego pierwszego przypadku znalazła się w szpitalu w Ostródzie, zostały tam zrobione badania, które w dniu dzisiejszym okazały się pozytywne. Procedury medyczne i bezpieczeństwa zostały zachowane, osoba w dalszym ciągu przebywa w szpitalu w Ostródzie - przekazał wojewoda.

Jak zaznaczył minister zdrowia odnosząc się do nowych przypadków zarażeń, żaden pacjent nie jest w stanie zagrożenia życia. - Większość pacjentów jest w stanie stabilnym - mówi Szumowski.

Zarażonych koronawirusem przybywa na całym świecie. Bardzo dotkliwie odczuwa to miedzy innymi Iran w którym w ciągu ostatniej doby przybyło ponad 1000 zarażonych, co sprawiło, że jest to trzeci kraj z największą liczbą osób z tymże wirusem. W drugim kraju pod względem ilości zrażonych to Korea Południowa w której jest prawie 7 tys. chorych z powodu wirusa. W Europie nadal to Włochy mają niechlubny rekord zarażeń, który zbliża się do 5 tys. osób. Wszystko wskazuje, że w Polsce liczba zachorowań będzie się regularnie zwiększać. Obecnie Światowa Organizacja Zdrowia zaleciła wszystkim krajom, by z działań mających na celu ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa uczyniła najwyższy priorytet. Według najnowszych danych liczba zgonów z powodu koronawirusa na świecie to ponad 3,4 tys. osób, a liczba zarażonych wirusem to co najmniej 100 tys.osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zdjęcie miejsca, w którym pochowany zostanie Paweł Królikowski w sieci. Smutne
  2. Najczęstsze objawy udaru. Każdy z nas powinien je znać
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Mieszkańcy przeżyli chwile grozy, 9 ofiar śmiertelnych. Zniszczenia są ogromne, tornado za granicą
Produkty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiProdukty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News