Korea północna wzrost gospodarczy
roklen24.cz
Autor Konrad Karpiuk - 31 Lipca 2020

Zaskakujące informacje z Korei Północnej. Cały świat może być mocno zdziwiony

Korea Północna od lat jest państwem, które kojarzy się z skrajną biedą obywateli i problemami gospodarczymi. Ku zaskoczeniu wielu ekspertów, mimo wielu sankcji, w kraju Kim Dzong Una odnotowano wzrost gospodarczy.

Korea Północna jeszcze w 2018 roku zaliczyła rekordowy spadek PKB, tak źle nie było już od 21 lat. Do fatalnej sytuacji przyczyniła się susza oraz liczne sankcje nałożone choćby przez ONZ. Wygląda na to, że KRLD odbiła się z mocnego dołka.

Korea Północna z zaskakującym wynikiem gospodarczym

Sankcje zostały nałożone jeszcze w 2006 roku za prowadzenie przez Koreę Północną programu atomowego. W ostatnich latach embarga zostały zaostrzone. Mimo to, w 2016 roku KRLD udało się zaliczyć rekordowy wzrost PKB na poziomie 3,9 procent - czytamy w Pulsie Biznesu.

Klienci aż czterech banków muszą zabezpieczyć gotówkę. W weekend mogą nie dostać się do kontKlienci aż czterech banków muszą zabezpieczyć gotówkę. W weekend mogą nie dostać się do kontCzytaj dalej

Jak podaje Reuters, w 2019 roku Korea Północna znów zaliczyła wzrost PKB na poziomie 0,4 procent w ujęciu rocznym. Informacje agencji prasowej pochodzą od banku centralnego Korei Południowej. Reuters uważa je jako najbardziej miarodajne, ze względu na to, że KRLD nie podaje żadnych innych informacji o stanie swojej gospodarki.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Już niedługo, wielkie kontrole w domach Polaków. Udział będzie obowiązkowy
2. Niemcy mają wielkie powody do obaw. Nikt nie spodziewał się aż takiej katastrofy
3. Monika Kurska miała napisać książkę po rozwodzie o Jacku Kurskim? Co stało się ostatecznie?

Analiza północnokoreańskiego banku centralnego

Jak wylicza Bank Centralny Korei Północnej, o 1,4 procent wzrosła produkcja w kluczowych sektorach, stanowiących jedną piątą gospodarki, czyli w rolnictwie, leśnictwie i rybołówstwie. Jak pisze Puls Biznesu, spadła natomiast produkcja przemysłu o 0,9 procent.

Wjeżdżając na stację możesz się mocno zdenerwować. Większość paliw znowu do góryWjeżdżając na stację możesz się mocno zdenerwować. Większość paliw znowu do góryCzytaj dalej

Według prognoz koreańskiego banku, z powodu pandemii koronawirusa najwięcej stracić ma sektor handlu. Handel w KRLD jest w 90 procentach uzależniony od dostaw z Chin. ChRL w trakcie pandemii będzie miała problemy z dostarczaniem dostaw.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Minister potwierdza. Zacznie się już w niedzielę
  2. Łukasz Szumowski podjął ważną decyzję. Wszystko przez zwiększoną ilość zakażeń koronawirusem
  3. Podjęto decyzję, jakiej obawiali się Polacy. Loty za granicę zostaną wstrzymane
  4. PKO BP wprowadza nową funkcję przy robieniu przelewów. Możesz się porządnie zdziwić
  5. Minister ogłasza program Maluch Plus, do rozdania 450 mln zł. Znamy już datę składania wniosków
  6. Nagły komunikat z ministerstwa ws. noszenia maseczek. Dotyczy Lidla, Biedronki i innych sklepów
  7. Para ponad godzinę czekała na podanie dania w restauracji. Na koniec zostawili kelnerowi porażającą wiadomość z bonusem
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News