Koranowirus w Polsce. Informację potwierdził minister zdrowia
praca własna
Autor Radosław Święcki - 4 Marca 2020

Pilne oświadczenie ministra zdrowia w sprawie koronawirusa

Minister zdrowia Łukasz Szumowski podczas konferencji prasowej potwierdził pierwszy przypadek wystąpienia koronawirusa w Polsce.

Koranowirus w Polsce. Minister zdrowia Łukasz Szumowski potwierdził podczas porannej konferencji prasowej pierwszy przypadek koronawirusa.

- To pacjent w województwie lubuskim, leży w szpitalu w Zielonej Górze. Czuje się dobrze, wszystkie procedury zadziałały zgodnie z tym, jak powinny działać - powiedział minister zdrowia.

- Informację dostaliśmy w nocy. Osoby, które miały kontakt z tą osobą zostały objęte kwarantanną - dodał szef resortu zdrowia.

Galeria zagra na nosie zakazowi handlu. Ma sposób na jego ominięcieGaleria zagra na nosie zakazowi handlu. Ma sposób na jego ominięcieCzytaj dalej

Minister zaapelował o poszanowanie prywatności pacjenta. Zdradził jedynie, że zarażony pacjent przyjechał do Polski z Niemiec. Pacjent skontaktował się z lekarzem rodzinnym, który polecił mu kontakt ze służbami sanitarnymi.

Pytany o liczbę osób mających kontakt z osobą zarażoną, minister podkreśił, że nie było ich dużo.

- Pacjent nie jest z grupy wysokiego ryzyka - zapewnił Szumowski.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wielu Polaków w ogóle nie ma pojęcia. Ty też możesz dostać zwrot z kredytu
2. Jacek Kurski postawiony pod ścianą. TVP za kilka dni może znaleźć się w poważnych tarapatach

Co musisz wiedzieć?

Ministerstwo Zdrowia zamieszcza na stronie internetowej najważniejsze informacje dotyczące koronawirusa.

Czym jest koronawirus?

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem.

Jak często występują objawy?

Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok.15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2-3% osób chorych. Prawdopodobnie dane te zawyżone, gdyż u wielu osób z lekkim przebiegiem zakażenia nie dokonano potwierdzenia laboratoryjnego.

Nawet jak pozbędziesz się spadku, to za długi i tak zapłacisz. Nie unikniesz poważnych problemówNawet jak pozbędziesz się spadku, to za długi i tak zapłacisz. Nie unikniesz poważnych problemówCzytaj dalej

Kto jest najbardziej narażony?
Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe.

Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

Wirus przenosi się drogą kropelkową. Aktualnie nie ma szczepionki przeciw nowemu koronawirusowi. Można natomiast stosować inne metody zapobiegania zakażeniu, zaprezentowane poniżej. Metody te stosuje się również w przypadku zapobiegania innym chorobom przenoszonym drogą kropelkową np. grypie sezonowej (w przypadku której, szczyt zachorowań przypada w okresie od stycznia do marca każdego roku).

Zgromadzili fortunę, którą trudno sobie wyobrazić. TOP 10 najbogatszych PolakówZgromadzili fortunę, którą trudno sobie wyobrazić. TOP 10 najbogatszych PolakówCzytaj dalej

Gdzie do tej pory stwierdzono przypadki zakażenia koronawirusem?
Najwięcej potwierdzonych przypadków zakażenia nowym koronawirusem zarejestrowano w Chinach (99%), głównie w prowincji Hubei. Pozostałe osoby „zawlekły” wirusa do innych krajów Azji, Europy, Oceanii i Ameryki Północnej i zakaziły (np. w Niemczech, we Francji, w Wielkiej Brytanii) kolejne osoby.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażające odkrycie pod Garwolinem. Martwy płód leżał za przystankiem, matka jest poszukiwana
  2. Wiele osób nawet nie wie, że ma chore nerki. Schorzenia, których nie wolno lekceważyć
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Poruszający wpis Martyny Wojciechowskiej. Pobicie, gwałt i niesamowita podróż kobiety
Produkty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiProdukty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News