Konwój Wsparcia Seniorów obietnice rządu
Marek BAZAK/East News
Autor Konrad Karpiuk - 9 Grudnia 2020

Premier zapowiedział wielki prezent dla seniorów. Na Święta zaoszczędzą mnóstwo pieniędzy

Konwój Wsparcia Seniorów to nowy pomysł rządu na pomoc osobom starszym, samotnym oraz instytucjom dobroczynnym. Wsparcie dotrze do 600 miejsc w Polsce. Ambitne plany potwierdził już sam premier.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Co otrzymają potrzebujący w ramach Konwoju Wsparcia Seniorów
  • W jakiej formie będzie pomoc
  • Na jaką pomoc mogą jeszcze liczyć osoby starsze

Konwój Wsparcia Seniorów pomoże osobom starszym przed świętami

Konwój Wsparcia Seniorów zagwarantuje osobom potrzebującym blisko milion kilogramów żywności. Rząd chce w ten sposób wspomóc osoby potrzebujące, których sytuacja jeszcze bardziej się pogorszyła przez pandemię koronawirusa.

- Ten konwój, który rusza w Polskę, jest wyciągnięciem ręki w kierunku osób najbardziej potrzebującym - zapowiedział premier w środę 9 grudnia.

Docelowo Konwój Wsparcia Seniorów ma trafić do 600 miejsc w Polsce. Pomoc będzie przeznaczona dla osób starszych, samotnych i będących w trudnej sytuacji materialnej.

Wsparcie trafi nie tylko bezpośrednio do seniorów ale także do instytucji zajmujących się pomocą społeczną. Wśród nich są placówki Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, które co roku organizowało wigilie uliczne dla potrzebujących. Z racji na obostrzenia związane z koronawirusem, towarzystwo w tym roku nie może ich organizować.

- W sytuacji, w której nie możemy organizować wigilii na ulicach, próbujemy pomagać inaczej [...] Mówimy, żebyśmy zostawali w domu. Ale pamiętajmy, że są wśród nas osoby, które tego domu nie mają. Dajmy im chociaż namiastkę domu swoim zainteresowaniem i chęcią pomocy - mówił prezes towarzystwa, Wojciech Bystry.

Obiecany przez premiera Konwój Wsparcia Seniorów oprócz wcześniej wspomnianego miliona kilogramów żywności dostarczy także inne artykuły pierwszej potrzeby. Wartość pomocy szacowana jest na 5 mln zł.

Rząd wspiera seniorów w trakcie pandemii

Inicjatywa konwoju wsparcia seniorów to niejedyna koncepcja rządu na wspieranie osób potrzebujących. Pod koniec października uruchomiono także Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów.

Jak poinformowała minister rodziny, Marlena Maląg w składzie korpusu znajduje się rząd, samorządy, oraz organizacje pozarządowe. Z czasem będą dołączać do niego kolejne podmioty.

- Zarówno osoby, przebywające w domach pomocy społecznej, czy osoby samotne przebywające w domach, nie są pozostawione same sobie - zapewniała szefowa resortu.

Korpus pomaga m.in. w robieniu zakupów seniorom, którzy z racji na zagrożenie epidemiczne powinni zostać w domu. Ponadto wolontariusze pomagają także w sprawach urzędowych, dopełniając formalności przez internet.

Rozpaczliwy list do prezydenta. Dotyczy obiecanych emeryturRozpaczliwy list do prezydenta. Dotyczy obiecanych emeryturCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Policja zatrzymuje protestujących. Dramatyczny zwrot podczas Strajku Klimatycznego
  2. Anna Lewandowska wpadła w panikę. Znamy jej zeznania
  3. Rząd do szczepionki nie zmusza. Ale chętni dostaną prezenty

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News