Kontrola drogowa będzie nas kosztowała znacznie więcej niż dotychczas
pixabay.com
Autor Komunikaty prasowe - 19 Grudnia 2019

Kierowco, rząd sięgnie do twojej kieszeni. Czeka nas radykalna podwyżka mandatów

Kontrola drogowa może nas niedługo drogo kosztować, jeżeli spowodowana będzie złamaniem przepisów - informuje dziennik.pl. Jak zapowiedział szef KPRM, Michał Dworczyk, rząd planuje radykalne podniesienie wysokości mandatów. Nie wykluczył również wprowadzenia popularnego rozwiązania w Unii Europejskiej, czyli powiązania mandatów z wysokością pensji.

Kontrola drogowa skończy się zdecydowanie wyższym mandatem

Kontrola drogowa - jeżeli wykryje jakieś nieprawidłowości - może już niedługo skończyć się zdecydowanie wyższym mandatem niż dotychczas - wynika z wypowiedzi szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michała Dworczyka. Jak zapowiedział, konkretne propozycje mogą zostać przestawione w najbliższych dniach. Dodał, że dziś dla wielu kierowców mandat w wysokości 500 złotych (najwyższa przewidywana kwota według obecnie obowiązujacego taryfikatora) nie stanowi żadnej bariery i nie powstrzymuje zmotoryzowanych przed łamaniem przepisów ruchu drogowego.

Ogromne zmiany dla emerytów w 2020 r. Pilnuj terminów, jeden z nich pozwoli ci na podwyższenie emeryturyOgromne zmiany dla emerytów w 2020 r. Pilnuj terminów, jeden z nich pozwoli ci na podwyższenie emeryturyCzytaj dalej

- Kiedyś ten najwyższy mandat w wysokości 500 złotych był rzeczywiście jakimś problemem, dziś dla wielu kierowców 500 złotych nie stanowi żadnej bariery, żadnego problemu nawet takiego mentalnego jako potencjalna kara - skomentował sprawę Dworczyk.

Dworczyk, pytany o ewentualne powiązanie mandatów z wysokością pensji, stwierdził, że jest to jedną z analizowanych możliwości. Powołał się na fakt, iż tego typu rozwiązania funkcjonują w niektórych krajach Unii Europejskiej. Wciąż jednak omawiane są w polskim rządzie różne rozwiązania sprawy mandatów, a jak powiedział szef KPRM, "jednym z nich na pewno będzie radykalne podniesienie wysokości mandatów".

50km/h w zabudowanym także w nocy, pierwszeństwo dla pieszych i konfiskata prawa jazdy poza miastem

W niedzielę premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że oprócz wprowadzonego niedawno obowiązku jazdy "na suwak" i "korytarza życia" niebawem zaproponowane zostaną dodatkowe zmiany w przepisach o ruchu drogowym. Kwestia dotyczyć ma pierwszeństwa dla pieszych przed wejściem na pasy, ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym do 50 km/h również w nocy oraz możliwość odebrania prawa jazdy przy przekroczeniu prędkości o ponad 50 km/h również poza terenem zabudowanym.

Zapukali do drzwi i zrobili kontrolę. Zapłacił 55 mln zł podatkuZapukali do drzwi i zrobili kontrolę. Zapłacił 55 mln zł podatkuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Takiej promocji w Rossmannie jeszcze nie było. Dwa produkty za darmo
  2. Pacjentka przeżyła koszmar na jednym z warszawskich SOR-ów. "Klęczałam na korytarzu z bólu. Nikt z personelu w ogóle się tym nie przejął"
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  5. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  6. To jest kosmos, powariowali! Szynka i śledzie w Biedronce po złotówce, gęś za 2 złote, niebywałe

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News