Kontrola drogowa w środę będzie większa niż zazwyczaj. Policja chce zwrócić uwagę kierowców oraz pieszych na niebezpieczne miejsca, gdzie często dochodzi do wypadków.
Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 4 Grudnia 2019

Tysiące policjantów na kontrolach drogowych. Uważaj szczególnie w kilku miejscach

Kontrola drogowa będzie w środę wzmożona. Kierowcy powinni szczególnie uważać w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów rowerowych, a także skrzyżowań i ruchliwych ulic.

Kontrola drogowa wzmożona

Kontrola drogowa policji ma związek z kampanią “Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. TVN24BiS podaje, że w ramach akcji od godz. 6 do 22 na drogach będzie pracować około 5 tys. policjantów ruchu drogowego, którzy będą kontrolować szczególnie miejsca najbardziej niebezpieczne, gdzie często dochodzi do wypadków z udziałem pieszych i rowerzystów. Do takich miejsc zaliczają się przejścia dla pieszych, przejazdy rowerowe, okolice skrzyżowań i ruchliwe ulice.

Zgodnie z danymi przekazanymi przez Komendę Główną Policji w tym roku w okresie od 1 stycznia do 1 grudnia na przejściach dla pieszych w całym kraju doszło do 2864 wypadków, w których straciło życie 190 osób, 2790 zostało rannych. Pocieszeniem jest to, że te statystyki są lepsze w stosunku do zeszłego roku. W 2018 roku ofiar śmiertelnych było o 31 więcej, a rannych o 168, natomiast wypadków odnotowano o 218 więcej.

Trutka na szczury w lekach. 2 mln Polaków zagrożonych, ministerstwo powołało sztab kryzysowyTrutka na szczury w lekach. 2 mln Polaków zagrożonych, ministerstwo powołało sztab kryzysowyCzytaj dalej

Jest lepiej, ale nie mamy prawa być zadowoleni

Jednak policja zwraca uwagę, że tendencja spadkowa jest zauważalna dopiero od połowy roku. Komenda Główna Policji wskazuje, że wcześniej dane dotyczące wypadków były znacznie gorsze. - W pierwszej połowie roku blisko 60 proc. wypadków z udziałem pieszych miało miejsce na przejściach. W tej chwili jest to tak naprawdę w okolicach 50 proc. Liczby zmalały, ale i tak doszło w tym roku do niemal 3 tys. wypadków - powiedział cytowany przez TVN24BiS podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Zwolnij

Zdaniem policjanta kluczem do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach i przejściach jest odpowiedzialna postawa zarówno kierowców, jak i pieszych. - Ostrożność i jeszcze raz ostrożność, bo obecnie nie dość, że Polacy jeżdżą z nadmierną prędkością, to jeszcze nie zmniejszają tej prędkości przed przejściem dla pieszych. Kierowcy muszą zmienić swoją mentalność i podejście. Muszą zdać sobie sprawę, że na przejściu dla pieszych mogą być ludzie - podkreśla cytowany przez TVN24BiS policjant.

Emerytura stażowa leży na stole. Projekt pozwoli przejść na emeryturę przed 60. urodzinamiEmerytura stażowa leży na stole. Projekt pozwoli przejść na emeryturę przed 60. urodzinamiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W Radio Maryja odlecieli. "Tadeusz Rydzyk nowym wyklętym"
  2. Nie żyje gwiazdor polskiego „Mam Talent”. Długo walczył z chorobą, miał tylko 30 lat
  3. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  4. Jak nie zarejestrujesz się do końca roku, to czekają Cię poważne konsekwencje. Większość Polaków nadal tego nie zrobiła
  5. Najpierw 500 plus, a teraz rząd wprowadza 500 minus. Wielu Polaków straci swoje pieniądze
  6. 13. emerytura jest zagrożona? Senat zgłosił poważne zastrzeżenia, w Polakach aż zagotowała się krew

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News