Kontrole policji w Wigilię
Biznes Info
Autor Wiktoria Pękalak - 24 Grudnia 2020

Policja gotowa do wigilijnych kontroli. Funkcjonariusze i do ciebie mogą wpaść z wizytą

Zamiast kolędników, w twoich drzwiach mogą stanąć policjanci. Jeśli któryś z twoich sąsiadów uprzejmie doniesie, że w Wigilię gościsz nadprogramową liczbę osób, mundurowi będą mogli wpaść z kontrolą.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie są ograniczenia dotyczące maksymalnej liczby osób przy wigilijnym stole,
  • Jak policja będzie sprawdzać, czy Polacy stosują się do zakazu spotkań,
  • Co na ten temat mówi rzecznik KGP.

Kontrole policji w Wigilię

Kontrole liczby gości na Wigilii są jak najbardziej możliwe. Policjanci skontrolują domy, jeśli otrzymają informację, że w danym gospodarstwie znajdują się nadprogramowe osoby - wszystko za sprawą wprowadzonego w listopadzie rozporządzenia.

Rozporządzenie dotyczące spotkań w trakcie Świąt Bożego Narodzenia opublikowano już w listopadzie. W związku z nałożonymi restrykcjami w jednym gospodarstwie domowym, oprócz gospodarza i rodziny, będzie mogło przebywać maksymalnie pięć osób.

Mimo zakazu organizowania większych spotkań, wielu Polaków już zapowiedziało, że nie zamierza się do niego stosować. Wielu z nas nie wyobraża sobie spotkań online w tak ważny dzień. Te osoby będą musiały liczyć się z kontrolami policji.

Wirtualna Polska podaje, że mundurowi sprawdzą, jak w domach egzekwowane są rządowe nakazy. Rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka podkreślił co prawda, że policjanci liczą na samodyscyplinę i wzajemne zrozumienie, jednak dodał też, że jeśli zajdzie taka potrzeba, kontrole będą przeprowadzane.

Zwolnienia grupowe na potęgę, dane z urzędów niemal wyciskają łzy. Pod niejednym ugną się nogiZwolnienia grupowe na potęgę, dane z urzędów niemal wyciskają łzy. Pod niejednym ugną się nogiCzytaj dalej

"Uprzejmie donoszę"

Mundurowi zapukają do tych gospodarstw, co do których otrzymają zgłoszenia dotyczące zbyt dużej liczby osób przebywających w jednym domu.

- A takich zgłoszeń otrzymujemy dość dużo, co jest kolejnym przykładem tego, jak wielu naszych obywateli obawia się wirusa - przekonywał cytowany przez portal rzecznik.

- Pamiętajmy, że policja będzie reagować na każde zgłoszenie dotyczące naruszenia zasad epidemiologicznych, również i w tym zakresie - dodał.

Wirtualna Polska przekazała, że rzecznik Komendy Głównej Policji zapewnił, że policja nie planuje przeprowadzenia żadnej zorganizowanej akcji na kształt np. “Akcji Znicz”, jednak funkcjonariusze mają także reagować z własnej inicjatywy, choć nie wiadomo, co dokładnie kryje się za tymi słowami.

Artykuły polecane przez redakcję BiznesInfo:

  1. Jarosław Kaczyński złożył Polakom życzenia świąteczne. Co powiedział prezes PiS?
  2. Zdarzy się pierwszy raz, a odczujemy wszyscy. Decyzji już nie zmienią, za chwilę pół tygodnia bez handlu
  3. W Wigilię możesz mieć nieproszonego gościa. Ale zamiast nakrycia lepiej przygotuj portfel
  4. KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News