Kontrola sanepidu i policji. Posypią się mandaty.
biznesinfo.pl
Autor Kamila Jeziorska - 4 Grudnia 2020

400 tys. odwiedzin w 4 miesiące. W ten weekend kontrola może dosięgnąć także ciebie

Kontrole w związku z przepisami dotyczącymi zwalczania epidemii COVID-19 odbywają się masowo. Urzędnicy sanepidu najczęściej kontrolują w weekendy, dlatego warto wiedzieć, czy możemy znaleźć się na ich celowniku. Kwoty mandatów się ogromne.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • Jakie są efekty kontroli
 • W których miejscach będzie ona wzmożona w weekend
 • Jakie są konsekwencje dla nieprzestrzegających przepisów

Sanepid kontroluje przestrzeganie przepisów

Na mocy przepisów ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz innych przepisów szczególnych, sanepid może kontrolować obiekty objęte przepisami przeciwepidemicznymi. Jak się okazuje, kontrole nie ustają, a urzędnicy masowo wystawiają mandaty.

Specjalna ulga podatkowa już działa. Odliczysz nawet 3250 zł, wystarczy zrobić tylko jedną rzeczSpecjalna ulga podatkowa już działa. Odliczysz nawet 3250 zł, wystarczy zrobić tylko jedną rzeczCzytaj dalej

- Pracownicy sanepidu od 8 sierpnia do 22 listopada skontrolowali blisko 385 tys. miejsc objętych przepisami przeciwepidemicznymi - powiedział w rozmowie z PAP Jan Bodnar, rzecznik GIS.

Zobacz także: Nagranie z Chin z Wuhan wyciekło do mediów. Oglądają je wszyscy

Kontrole odbyły się m.in.: w zakładach fryzjerskich, zakładach pracy, sklepach, galeriach handlowych, punktach gastronomicznych czy targowiskach.

W związku z wizytami i kontrolami GIS wydał:

 • 15,1 tys. mandatów
 • 646 decyzje o karach
 • 51,6 tys. pouczeń
Jedna z głównych opłat pójdzie nawet o 100 proc. w górę. Niektórym już od 1 stycznia wyczyści portfeleJedna z głównych opłat pójdzie nawet o 100 proc. w górę. Niektórym już od 1 stycznia wyczyści portfeleCzytaj dalej

- W weekend największy nacisk będzie położony na przestrzeganie przepisów w galeriach handlowych i na obiektach narciarskich, czyli na zachowanie dystansu w kolejkach czy na limity miejsc w gondolach - powiedział cytowany przez money.pl Bodnar. Co więcej, kontrole przeprowadza także policja.

Teksty wybrane specjalnie dla Ciebie:

 1. Od soboty zmiany dla kierowców. Mandat znika na dobre
 2. Rząd nie powie, jak oszukał pielęgniarki. Dramatyczna relacja z linii frontu
 3. Odebrał telefon ws. kwarantanny. Dostał rachunek na 17 tys. zł

Kontroluje też policja

Policja to kolejny podmiot zaangażowany w przeprowadzanie kontroli związanych z przestrzeganiem przepisów ustawy. - Dokonujemy również kontroli wspólnie z pracownikami inspekcji sanitarnej - podkreślił rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka.

Wspaniałe wieści dla emerytów i rencistów. Mogą liczyć na dużo więcej pieniędzyWspaniałe wieści dla emerytów i rencistów. Mogą liczyć na dużo więcej pieniędzyCzytaj dalej

W swoich słowach insp. Ciarka podkreślił, że kontrole nie mają na celu uprzykrzania życia obywatelom, a ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19. Jednocześnie podkreślił, że jest to wspólne zadanie wszystkich obywateli.

Ten weekend także może obfitować w kontrole, bowiem to właśnie w tych dniach obserwuje się natężony ruch. Policjanci z górskich miejscowości już przygotowują się na kontrole stoków narciarskich.

- Policjanci od kilku dni prowadzą działania w rejonie stoków narciarskich, a od poniedziałku, 30 listopada pojawiają się tam znacznie częściej [...] Funkcjonariusze będą kontrolować stosowanie się do zasad reżimu sanitarnego przez właścicieli oraz osoby korzystające z zorganizowanych terenów narciarskich - mówiła PAP podkom. Iwona Grzebyk-Dulak.

Nowy podatek w życie wejdzie za niecały miesiąc. Nikt przed nim nie ucieknie, także tyNowy podatek w życie wejdzie za niecały miesiąc. Nikt przed nim nie ucieknie, także tyCzytaj dalej

Piotr Mueller, rzecznik polskiego rządu w audycji Polskiego Radia przestrzegł, że przedsiębiorcy łamiący przepisy przeciwepidemiczne będą tracili możliwość skorzystania ze wsparcia oferowanego przez tarczę antykryzysową.

Zobacz także w naszych serwisach:

 1. Nagle pojawił się komunikat, ranny mężczyzna wymagał pomocy
 2. Największy rywal Kamila Stocha jest ciężko chory
 3. Stracił prawo jazdy w rekordowym tempie. Policja ukarała pirata drogowego
 4. Kupiłeś te produkty w sieciówce? Wyrzuć je natychmiast
 5. Za 4,50 zł kupisz dom we Włoszech. Warunki są zaledwie dwa
 6. Nagle na święta wprowadzono kwarantannę dla Polaków
 7. Przed chwilą podano tragiczne wiadomości. Nie żyje legenda świata sportu
Oddasz plastikową butelkę, dostaniesz kasę. Czy nowy system kaucyjny sprawdzi się w Polsce?Oddasz plastikową butelkę, dostaniesz kasę. Czy nowy system kaucyjny sprawdzi się w Polsce?Czytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News