Kontrola trzeźwości przestanie obowiązywać przez koronawirusa?
wikimedia/Silar
Autor Radosław Święcki - 2 Marca 2020

Górnicy protestują przeciwko kontrolom trzeźwości w pracy. Boją się zarażenia koronawirusem

Kontrola trzeźwości wstrzymana w związku z koronawirusem? Tego chcą związkowcy z kopalni KGHM Rudna, którzy wystosowali pismo w tej sprawie do dyrekcji.

Kontrolę trzeźwości pracowników stosuje w Polsce wielu pracodawców, motywując to m.in. względami bezpieczeństwa. Teraz, w związku z koronawirusem, w obawie o swoje zdrowie chcą zaprzestania ich związkowcy z kopalni KGHM Rudna.

1,2 tys. kierowców straciło dowody rejestracyjne, inni zapłacili 500 zł mandatu. Twoje auto też może być skontrolowane1,2 tys. kierowców straciło dowody rejestracyjne, inni zapłacili 500 zł mandatu. Twoje auto też może być skontrolowaneCzytaj dalej

Kontroli nie będzie?

Wystosowali w tej sprawie pismo do dyrekcji kopalni, którego treść ujawnił na Twitterze były poseł Przemysław Wipler.

KGHM do dyrekcji

- W związku z doniesieniami medialnymi o podejrzeniu zakażenia koronawirusem w naszym Regionie oraz mając na uwadze zalecenia zamieszczone na stronie Ministerstwa Zdrowia dotyczące stosowania metod zapobiegania zakażeniu - wnosimy o niezwłoczne zaprzestanie obowiązkowej wstępnej kontroli trzeźwości wszystkich pracowników Oddziału za pomocą narzędzi opisanych w procedurze przeprowadzania w KGHM Polska Miedź kontroli na obecność alkoholu i substancji psychoaktywnych - czytamy w piśmie.

Dobre nie musi być nowe. TOP 10 najlepszych używanych aut dla rodziny do 20 tys. złDobre nie musi być nowe. TOP 10 najlepszych używanych aut dla rodziny do 20 tys. złCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wielu Polaków w ogóle nie ma pojęcia. Ty też możesz dostać zwrot z kredytu
2. Monika Olejnik jednym wpisem straciła w oczach fanów. "Nie wierzę, że pani tak napisała"

W przypadku braku niezwłocznej decyzji w tej sprawie będziemy zmuszeni do poinformowania odpowiednich organów o zaniedbaniu podstawowego obowiązku pracodawcy, jakim min. jest zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy oraz o działaniach stwarzających zagrożenie koronawirusem przez pracodawcę - dodano.

Stanowisko KGHM

Co na to władze KGHM?

- Stanowisko KGHM jest jedno i obowiązuje od początku wprowadzenia obowiązkowych kontroli trzeźwości: przyczyną ich pojawienia się jest nieustanne podnoszenie standardów bezpieczeństwa oraz zapewnienie możliwie najbezpieczniejszych warunków pracy - komentuje w rozmowie z Polsat News Piotr Chęciński, dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej KGHM.

Zdaniem Chęcińskiego, to zdumiewające, że osoby postulujące o nieużywanie alkomatów nie boją się zarażenia koronawirusem, gdy stoją razem w windzie, przebieralni czy górniczej łaźni.

- Idąc taką logiką za chwilę można byłoby stwierdzić, że trzeba wstrzymać kontrole drogowe bo policja używa podobnych urządzeń - tłumaczy dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej KGHM.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szpital Bródnowski ograniczył działanie SORu. Dezynfekcja po pacjencie
  2. Przez tydzień jedli tylko fast foody. "Śmieciowa" dieta wpłynęła na ich mózgi
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Gdzie kręcono "Ranczo"? Jest w zupełnie innym miejscu niż wielu myśli, turyści je uwielbiają
TOP 10: Tanie smartfony o zadziwiająco wysokiej jakości. Nie musisz wydawać fortuny na szybki i dobry telefonTOP 10: Tanie smartfony o zadziwiająco wysokiej jakości. Nie musisz wydawać fortuny na szybki i dobry telefonCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News