Konto za zero
PxHere/CC0
Autor Kasper Starużyk - 7 Września 2020

Konto za zero i darmowa karta. Są banki, które mogą to zagwarantować

Konto za zero złotych? Bezpłatne prowadzenie konta oraz darmowa karta płatnicza - które banki oferują darmowe rachunki i jakie warunki trzeba spełnić, aby je prowadzić? Przyglądamy się eksperckiej analizie Moniki Dekrewicz z portalu Bankier.

Konto za zero to w obecnych czasach, gdy banki szukają pieniędzy gdzie tylko się da, naprawdę rzadkość. Są jednak jeszcze takie banki, które oferują w pełni bezpłatne prowadzenie rachunku. Niestety stawiają warunki. Ekspertka finansowa portalu Bankier.pl Monika Dekrewicz przygotowała ranking banków i kont za zero. Przyglądamy się sporządzonej przez specjalistkę liście.

Konto za zero - da się

W rankingu ujęto konta "komercyjne", które nie są podstawowym rachunkiem płatniczym, który zgodnie z decyzją Komisji Europejskiej musi być prowadzony całkowicie za darmo przez każdy bank. Ekspertka uszeregowała konta bankowe według sumarycznych kosztów ponoszonych przez klientów. Zwycięzcą rankingu okazał się Nest Bank, który oferuje Nest Konto oznaczające trzy zera. Po pierwsze prowadzenie rachunku jest absolutnie bezpłatne, po drugie bezpłatna jest karta płatnicza, po trzecie bezpłatne i nielimitowane są wypłaty ze wszystkich polskich bankomatów. Minusem oferty jest oznaczenie jej "na czas nieokreślony", oznacza to, że może się ona zmienić w każdym momencie, a klienci mogą zostać zaskoczeni dodatkowymi opłatami.

Drugą pozycję zajmuje Konto Idealne prowadzone przez Idea Bank. Bezpłatne są w nim: prowadzenie konta oraz karta do rachunku, wypłaty z bankomatów również, ale są limitowane. Bez opłat jest tylko 5 pierwszych pobrań gotówki, od każdego kolejnego naliczana jest opłata w wysokości 1 proc. transakcji. Ostatnie miejsce na podium rankingu Bankiera zajmuje CityKonto prowadzone przez City Handlowy. Bezpłatne jest prowadzenie konta, a także karta doń. Jeżeli chodzi o wypłaty gotówki, to bezpłatne są wszystkie bankomaty własne oraz 4 transakcje w miesiącu w bankomatach obcych sieci, każda kolejna to opłata do 8 złotych. Pełny ranking dostępny jest tutaj.

<

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News