Musisz aktualizować dokumenty, żeby zamknąć konto bankowe
pixabay/Icb
Autor Komunikaty prasowe - 27 Listopada 2019

Możesz nie zamknąć konta w banku bez swoich starych dokumentów. Warto mieć to na uwadze

Konto w banku. Warto pamiętać o aktualizowaniu swoich danych osobowych, gdyż brak aktualnych informacji może utrudnić nie tylko skorzystanie z oferty, ale skończyć się znacznie poważniejszymi konsekwencjami.

Konto bankowe. Pamiętaj, by aktualizować swoje dane osobowe

Konto bankowe posiadają niemal wszyscy dorośli Polacy, jednak nie każdy pamięta o aktualizowaniu swoich danych osobowych w banku. Obowiązek ich uaktualniania wynika bezpośrednio z regulaminów bankowych. W przypadku, gdy nasz dowód osobisty straci ważność, należy pamiętać, aby zaktualizować dane w banku po wyrobieniu nowego dokumentu. Portal Bankier.pl opisuje historię pani Anny, która tego nie dokonała i zetknęła się z problemem zamknięcia konta w Idea Banku, który zażądał od niej danych ze starego dowodu, w ramach weryfikacji jej tożsamości. Niestety, kobieta nie miała ich już w pamięci.

“Idea Bank odmawia zamknięcia mojego konta, na którym nie mam żadnych zobowiązań ani środków. Żąda posłużenia się moim od 3 lat nieważnym dowodem osobistym, którego już nie posiadam. Musi najpierw zaktualizować dane w swojej bazie. Jeśli go nie udostępnię, mam jechać do oddziału banku w innym mieście, żeby okazać mój aktualny dowód osobisty, ponieważ jego skanu nie akceptują” - cytuje portal Bankier.pl.

Odpowiedź biura prasowego Idea Banku

Biuro prasowe Idea Banku poinformowało: “Jest to niezbędne, żeby można było zweryfikować klienta i wprowadzić aktualne dane z nowego dokumentu. Dopiero po przeprowadzeniu tego całego procesu klient będzie mógł zamknąć konto w banku”. Służby prasowe tłumaczą: “Jeśli natomiast klient nie pamięta danych starego dowodu osobistego oraz nie posiada w banku karty wzorów podpisów (w sytuacji gdy była tylko obsługa zdalna), musi udać się do oddziału banku i tam zlecić dyspozycję zamknięcia konta” - cytuje Bankier.pl.

Jak nie zarejestrujesz się do końca roku, to czekają Cię poważne konsekwencje. Większość Polaków nadal tego nie zrobiłaJak nie zarejestrujesz się do końca roku, to czekają Cię poważne konsekwencje. Większość Polaków nadal tego nie zrobiłaCzytaj dalej

Procedury nie da się przeskoczyć

Jest to spory problem, gdyż bank nie posiada rozległej sieci oddziałów. Pani Anna będzie więc zmuszona jechać do innego miasta, aby zamknąć swoje konto. Z jednej strony nie jest ona bez winy, gdyż po wymianie dowodu nie podała nowych danych. Z drugiej jednak wydaje się absurdem, że bank żąda posłużenia się informacjami z nieważnego dowodu osobistego. Jednak wedle odpowiedzi biura prasowego, procedury nie sposób ominąć.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Minął już rok od śmierci Ireny Dziedzic. Dlaczego o jej odejściu dowiedzieliśmy się po czasie?
  2. Nie żyje słynny aktor. Zmarł przed kamerami, miał 35 lat
  3. Było 500 plus, teraz rząd wprowadza 500 minus. Straci na tym tysiące Polaków
  4. Pikio - flagowy portal grupy mediowej Iberion
  5. Seniorzy będą wściekli, 13. emerytura nie zostanie wypłacona tak, jak wszyscy myśleli. Wiadomo, dlaczego

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News