konie
Public Domain Pictures/Lilla Frerichs
Autor Komunikaty prasowe - 27 Grudnia 2019

Konie znad Morskiego Oka będą kursować nawet po zmroku. Oburzający powód zmusza je do dłuższej pracy

Konie będą kursować na linii Morskie Oko – Palenica Białczańska w większym wymiarze godzin, w okresie poświątecznym. “Ostatni kurs znad tego popularnego tatrzańskiego jeziora będzie od czwartku odbywał się o godz. 19.00” – poinformowały władze Tatrzańskiego Parku Narodowego, cytowane przez Dziennik.pl.

Konie nad Morskim Okiem harują jak woły

Konie nad Morskim Okiem będą kursować w większym wymiarze godzin w okresie świąteczno-noworocznym. Wszystko przez natłok turystów w tym czasie, którzy zamiast podziwiać widoki idąc, wolą skorzystać z transportu wozem często ciągnącego przez wykończone konie. W zeszłych latach dochodziło nawet do sytuacji, że turyści, którzy nie byli przygotowani na wędrówkę, domagali się pomocy przy powrocie do schronisk.

Nieodpowiedzialni turyści

Turyści zdają się nie mieć wiedzy lub wyobraźni i wyruszają nad Morskie Oko zbyt późno. Warto wiedzieć, że w ostatnim miesiącu roku zmrok w Tatrach zapada już po godzinie 15.00. Jak dotąd wozy i sanie konne kursowały w grudniu do godziny 16.00.

“W 2015 r. blisko sto osób oczekiwało nad Morskim Okiem na pomoc, ponieważ nie byli w stanie samodzielnie zejść w ciemności szeroką drogą do Palenicy Białczańskiej. Sytuacja powtórzyła się również w 2017 r., kiedy grupa około 45 osób poprosiła służby ratunkowe o pomoc przy zejściu na dół” - informuje Dziennik.pl.

Przez fatalny błąd pan Jan ma ponad milion złotych długów. Może to spotkać każdegoPrzez fatalny błąd pan Jan ma ponad milion złotych długów. Może to spotkać każdegoCzytaj dalej

Nie korzystaj, jeśli nie musisz

Morskie Oko jest najbardziej obleganym przez turystów kierunkiem w Tatrach. Rok w rok jest odwiedzane przez przeszło milion turystów. Droga do tego zakątka gór jest szerokim traktem pokrytym asfaltem, wiodącym przez las na długości ok. 7 km. Warto wspomnieć, że większość turystów bez problemu pokonałoby tę prostą trasę na własnych nogach. Powodem, dla którego korzystają z powozów konnych jest często po prostu lenistwo. Idźmy nad Morskie Oko o własnych siłach, jeśli tylko możemy. Miejmy na uwadze, że zakopiańskie konie nie raz padały na drodze z wyczerpania.

Masz któreś z takich świątecznych staroci? Możesz zarobić na sprzedaży tysiące złotych (LISTA)Masz któreś z takich świątecznych staroci? Możesz zarobić na sprzedaży tysiące złotych (LISTA)Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Smutne święta Jarosława Kaczyńskiego. Jak będą wyglądać w tym roku?
  2. Paweł Królikowski zdradził, na co choruje? Fani przypominają jeden z jego ostatnich wywiadów
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  5. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  6. GIS bije na alarm! Konkretne jajka mogą być skażone, pod żadnym pozorem ich nie jedz i nie używaj do wypieków

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News