pilne
biznesinfo
Autor Maria Glinka - 9 Kwietnia 2020

Duda przedstawił 2 propozycje dla Polaków. Trwa specjalna konferencja prezydenta

Konferencja prasowa Andrzeja Dudy upłynęła pod znakiem dwóch nowych propozycji wsparcia dla przedsiębiorców. Ma to być rozszerzenie rozwiązań zawartych w tarczy antykryzysowej.

Konferencja prasowa owocna w obietnice

Konferencja prasowa prezydenta okazała się być ważnym momentem dla wielu przedsiębiorców. W trakcie dzisiejszego wystąpienia Andrzej Duda oznajmił, że przedstawił premierowi dwie nowe propozycje w sprawie tarczy antykryzysowej - podają wiadomosci.onet.pl.

Po pierwsze prezydent zaapelował, aby wszyscy zostali zwolnieni ze składek ZUS dla swoich pracowników na okres trzech miesięcy.

Podjęto decyzję dotyczącą obostrzeń po świętach. Premier podał datyPodjęto decyzję dotyczącą obostrzeń po świętach. Premier podał datyCzytaj dalej

Po drugie przepisami i pomocą w ramach tarczy mają zostać objęci także ci przedsiębiorcy, którzy rozpoczęli swoją działalność po 1 marca 2020 r.

Zdaniem prezydenta zaproponowane przez niego rozwiązania "odpowiadają aktualnym zapotrzebowaniom Polaków".

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Rzecznik polskiej policji opublikował niepokojące nagranie. Powinniśmy się bać?

Postulaty prezydenta zyskały akceptację

Andrzej Duda wyjawił, że zarówno premier Mateusz Morawiecki, jak i minister rozwoju, a od kilkunastu minut także nowa wicepremier – Jadwiga Emiliewicz, popierają jego najnowsze inicjatywy.

W trakcie konferencji Duda wezwał senat, aby jak najszybciej rozpoczął prace nad poprawkami w tarczy antykryzysowej, których przyjęcie pomoże wielu polskim przedsiębiorcom. Prezydent jest przekonany, że poprawki przegłosowane przez sejm dzisiaj w nocy stanowią realną pomoc zarówno dla polskiej gospodarki, jak i wszystkich obywateli i sprawią, że "obronną ręką wyjdziemy z czasu kryzysu".

Podstawowy produkt może wkrótce podrożeć. Ci, którzy zrobili zapasy pomimo żartów innych, mogą się cieszyćPodstawowy produkt może wkrótce podrożeć. Ci, którzy zrobili zapasy pomimo żartów innych, mogą się cieszyćCzytaj dalej

Najnowsze propozycje do tarczy antykryzysowej 1.1 zakładają m.in. wprowadzenie "wakacji składkowych" także dla firm zatrudniających maksymalnie 49 pracowników, zwiększenie dostępności pożyczek dla firm czy rozszerzenie grupy docelowej, która może ubiegać się o zasiłek, o rolników i ich współmieszkańców.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jasnowidz Jackowski wypowiedział się o przyszłości Warszawy. To mogą być złe informacje
  2. Czy w obecnej sytuacji można się wybrać na święta do rodziny?
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Pierwszy region na świecie, który pokonał koronawirusa. Media: nie ma już ani jednego przypadku
5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochód5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochódCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News