Konfederacja pensje defraudacja
Facebook.com Konfederacja
Autor Konrad Karpiuk - 1 Listopada 2020

Po 90 tys. zł pensji z góry dla liderów Konfederacji. Wprost donosi o bezpodstawnym wzbogaceniu się

Konfederacja ostatnio ma niemałe kłopoty. Najpierw mówiono o stracie pieniędzy z subwencji, później poparcie przez członków klubu zaostrzenia prawa aborcyjnego nie przysporzyło im sympatyków. Wygląda na to, że to niejedyne kłopoty ugrupowania.

Konfederacja w tarapatach, część członków oskarżona o bezpodstawne wzbogacenie się

Liderzy Konfederacji z partii KORWiN mieli wypłacić sobie po 90 tys. zł pensji, gdy pojawiło się zagrożenie, że majątek partii przejmie państwo. Portal wprost.pl pisze, że w tym przypadku mogło dojść do bezpodstawnego wzbogacenia się, co jest surowo karane w Polskim prawie.

Proboszcz znalazł lukę w przepisach i otworzył cmentarz. Teraz może zapłacić nawet 30 tys. zł grzywnyProboszcz znalazł lukę w przepisach i otworzył cmentarz. Teraz może zapłacić nawet 30 tys. zł grzywnyCzytaj dalej

Sprawę mają zająć się śledczy. Wprost pisze o tym, że w sprawie może pojawić się kwestia wyrządzenia znacznej szkody majątkowej partii (przestępstwa menadżerskiego), co karane jest pozbawieniem wolności na czas od 3 miesięcy do 5 lat.

Pieniądze miały pochodzić z partii KORWiN, a dokładniej z subwencji, którą ugrupowanie otrzymało w wyborach parlamentarnych w 2015 roku. Wtedy to partia Janusza Korwin-Mikke uzyskała wynik na poziomie 4,76 proc., co uprawniało ich do otrzymania subwencji wysokości 4,2 mln zł rocznie przez cztery lata.

Groźna bakteria w popularnym serze. Nawet co druga ciężarna po spożyciu może stracić ciążęGroźna bakteria w popularnym serze. Nawet co druga ciężarna po spożyciu może stracić ciążęCzytaj dalej

Ogromne pieniądze w rękach liderów partii

- Po 108 300 zł trafiło na konta posłów Konfederacji Janusza Korwin-Mikkego i Konrada Berkowicza oraz Sławomira Mentzena (nie dostał się do Sejmu). 49 260 zł wypłacono sekretarzowi Konfederacji, zarazem ówczesnemu skarbnikowi partii KORWiN, Marcinowi Sypniewskiemu - pisze Wprost.

Portal tygodnika zaznacza, że były to pensje dla części członków prezydium partii. Z tym że ciało statutowe miało w zarejestrowany w sądzie inny skład, niż ten, który otrzymał pieniądze. Istnieje także możliwość, że nowy skład prezydium nigdy nie zostanie zarejestrowane.

Naukowcy Imperial College London: Jedna choroba ogromnie zwiększa ryzyko śmierci na COVID-19Naukowcy Imperial College London: Jedna choroba ogromnie zwiększa ryzyko śmierci na COVID-19Czytaj dalej

Pieniądze miał otrzymać również Konrad Berkowicz, obecny poseł na Sejm z ramienia Konfederacji. Na jego konto trafił przelew wysokości 126 tys. zł za usługi informatyczne. Jak jednak zaznacza Wprost, nie wiadomo, czy faktycznie jakieś usługi wykonał.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Widok grobu Kory jest zwyczajnie przykry. Ujawniamy najnowsze zdjęcia jej miejsca pochówku
2. Jacek Kurski zalany tysiącem skarg. Wystarczył jeden program w TVP
3. PKO BP, Orlen i inne spółki państwowe wezmą się za budowę szpitali tymczasowych. Wszystko na żądanie premiera

Oskarżenia skomentował Janusz Korwin-Mikke

Do wypłat miało dojść ze względu na obawy o likwidację partii, co skończyłoby się zarekwirowaniem majątku przez Skarb Państwa. 8 maja 2019 roku sprawę prawnie wyjaśniono, ale wciąż pozostała kwestia dotycząca oskarżeń o przywłaszczenie pieniędzy.

Jedną decyzją rząd uciął roczne dochody. Tysiące Polaków z pustymi rękamiJedną decyzją rząd uciął roczne dochody. Tysiące Polaków z pustymi rękamiCzytaj dalej

W artykule Wprost napisano, że działania liderów KORWiN (obecnie członków Konfederacji) wzbudzają sporo wątpliwości prawnych. W końcu do rewelacji mediów odniósł się lider partii, Janusz Korwin-Mikke. Jego zdaniem wszystkie działania były zgodne z prawem.

- Po 108 300 zł trafiło na konta posłów Konfederacji Janusza Korwin-Mikkego i Konrada Berkowicza oraz Sławomira Mentzena (nie dostał się do Sejmu). 49 260 zł wypłacono sekretarzowi Konfederacji, zarazem ówczesnemu skarbnikowi partii KORWiN, Marcinowi Sypniewskiemu - pisał na Twitterze Janusz Korwin-Mikke.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Po Warszawie od rana jeździ samochód nadający komunikat. O co chodzi?
  2. Co decyduje o tym, że zarazimy się koronawirusem? Profesor Simon tłumaczy
  3. Odkrycie zaskoczyło służby. Rozbili nielegalną grupę handlującą mchem
  4. Wiceminister finansów o 14. emeryturze w 2021 roku. Wielu osobom nie spodoba się jego plan
  5. Jedną decyzją rząd wydał wyrok na tysiące Polaków. Wielu nie starczy na utrzymanie, zostaną z niczym
  6. Dzień Wszystkich Świętych. Te gwiazdy odeszły w 2020 roku. Na zawsze pozostaną w pamięci kibiców (FOTO)
  7. Złota kapusta jest prawdziwą bombą witaminową. Rozgrzewający przysmak zachwyci każdego
Wiceminister finansów o 14. emeryturze w 2021 roku. Wielu osobom nie spodoba się jego planWiceminister finansów o 14. emeryturze w 2021 roku. Wielu osobom nie spodoba się jego planCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News