Komunikacja miejska z ograniczeniami w czasie pandemii
Wikipedia/Kapitel
Autor Maria Glinka - 28 Marca 2020

Minimalne ryzyko w komunikacji miejskiej. Pesa pokazuje, jak siadać w tramwaju

Komunikacja miejska to miejsce, którego powinniśmy unikać w czasie pandemii. Dla obywateli, którzy jednak zdecydują się skorzystać ze środków transportu publicznego Pesa opracowała zbiór zaleceń dotyczących najbezpieczniejszego sposobu zajmowania miejsc, dzięki któremu możemy uniknąć potencjalnego zakażenia.

Komunikacja miejska bez tłoków

Komunikacja miejska to jedno z miejsc, na które nałożono w tym tygodniu nowe ograniczenia. Zgodnie z limitem, który obowiązuje od środy 25 marca, w środku transportu publicznego nie może przebywać więcej osób niż połowa miejsc siedzących.

Na zwrot podatku sobie poczekasz. Możliwe, że nawet kilka miesięcyNa zwrot podatku sobie poczekasz. Możliwe, że nawet kilka miesięcyCzytaj dalej

W celu ułatwienia zajmowania miejsc fabryka tramwajów Pesa opracowała specjalną ikonografikę – podaje Business Insider Polska.

Zgodnie z rekomendacjami należy przede wszystkim zachować odległość co najmniej 1 metra od innych pasażerów.

Gdzie siadać, aby zmniejszyć ryzyko infekcji?

Pesa zaleca, aby w przypadku miejsc pojedynczych siadać w co drugim rzędzie. Z kolei miejsca po przekątnej najlepiej wybrać, gdy pasażerowie decydują się na siedzenia podwójne. Z kolei w razie siedzeń potrójnych najbezpieczniej siadać na miejscach skrajnych.

Ta symulacja została opracowana na przykładzie tramwaju Swing, ale szef PR w Pesie Maciej Grześkowiak zapewnia, że zalecenia sprawdzą się także w innych modelach pojazdów.

System nie daje już rady. Drugie największe miasto kraju zmieni lotnisko w kostnicęSystem nie daje już rady. Drugie największe miasto kraju zmieni lotnisko w kostnicęCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. Media: Nie żyje 21-latka zakażona koronawirusem. Nie miała żadnych schorzeń

Uważaj na kontrole w komunikacji

Limit osób podróżujących w tym samym czasie jednym środkiem transportu publicznego niesie za sobą nowe uprawnienia dla policjantów. W sytuacji, gdy dany pojazd jest zbyt zatłoczony funkcjonariusz może poprosić część osób o poczekanie na następny kurs.

Do kiedy potrwa epidemia? Znamy już datę dnia apogeumDo kiedy potrwa epidemia? Znamy już datę dnia apogeumCzytaj dalej

Warszawski Transport Publiczny zapowiedział, że postara się na bieżąco reagować na zapotrzebowania w przemieszczaniu się mieszkańców na konkretnych trasach. Parę dni temu podjęto decyzję o wydłużeniu niektórych pociągów SKM, które do tej pory jeździły zatłoczone. Poza tym systematycznie zwiększana jest liczba autobusów na liniach, z których najczęściej korzystają warszawiacy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Myśleli, że to mały szczeniak. Pojechali do schroniska, tam dowiedzieli się, co to za zwierzak
  2. Włoscy lekarze ostrzegają. "Tak samo będzie u was"
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Z ostatniej chwili: przedłużono zamknięcie granic Polski. Wiadomo do kiedy
Produkty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieProdukty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News