Komunikacja miejska za darmo dla kobiet w ciąży to świetna wiadomość. Stalowa Wola to pierwsze miasto w Polsce, które zdecydowało się na taki krok
Autor Stanisław Węgrowski - 3 Grudnia 2019

Komunikacja miejska za darmo dla kobiet w ciąży i działaczy opozycji antykomunistycznej. Prekursorskie rozwiązanie

Komunikacja miejska w Stalowej Woli będzie całkowicie darmowa dla kobiet w ciąży i działaczy opozycji antykomunistycznej. To pierwsze takie miasto w Polsce - informuje “Gazeta Wyborcza”.

Komunikacja miejska za darmo dla kobiet w ciąży

Komunikacja miejska w Stalowej Woli będzie w pełni darmowa dla kobiet w ciąży. Do korzystania za darmo w transportu miejskiego potrzebne będzie tylko zaświadczenie lekarskie. Taka sama ulga będzie przysługiwać działaczom opozycji antykomunistycznej.

Gazeta pisze, że Stalowa Wola to pierwsze miasto w Polsce, które zamierza wprowadzić darmowy transport dla kobiet w ciąży. Podobne rozwiązanie chcieli przeforsować radni z Tarnowa, jednak pomysł nie doszedł do skutku. Natomiast w Świnoujściu kobiety w ciąży mają 50 procent zniżki na bilety.

Lepiej pośpiesz się ze spłacaniem długów. Nowe prawo opustoszy twoje kieszenieLepiej pośpiesz się ze spłacaniem długów. Nowe prawo opustoszy twoje kieszenieCzytaj dalej

To obowiązek miasta

Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli uważa, że ciężarne powinny mieć wsparcie pod każdym względem, również w postaci darmowej komunikacji publicznej. W trakcie ostatniej sesji rady miasta prezydent oznajmił, że chciałby, aby radni zatwierdzili uchwałę w połowie grudnia. Tym samym darmowa komunikacja miejska dla kobiet w ciąży może zacząć obowiązywać już od początku 2020 roku - podaje “GW”.

Działacze pojadą jeszcze w tym roku

Natomiast działacze opozycji antykomunistycznej otrzymają prawo do darmowych przejazdów komunikacją miejską jeszcze w tym roku. Uchwała została przyjęta przez radnych podczas ostatniej sesji rady miasta. “GW” podaje, że w Polsce mieszka około 6 tys. takich osób. W samej Stalowej Woli mieszka ich zaledwie 45, z czego 41 posiada już uprawnienia do darmowych przejazdów ze względu na swój wiek. Prezydent Stalowej Woli podkreśla, że uchwała ma charakter symboliczny i wynika z chęci uhonorowania tych zasłużonych jednostek. Bezpłatna komunikacja będzie dostępna na podstawie okazania legitymacji działacza opozycji antykomunistycznej bądź osoby represjonowanej.

Z bezpłatnej komunikacji miejskiej w Stalowej Woli korzystają dzieci do 6. roku życia, emeryci i renciści, niepełnosprawni, krwiodawcy oraz weterani i inwalidzi wojenni - pisze “Gazeta Wyborcza”.

Największy zasiłek chorobowy wypłacił śląski ZUS. Kwota powalaNajwiększy zasiłek chorobowy wypłacił śląski ZUS. Kwota powalaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nawet kret nie pomaga na zatkany zlew? Mamy sprawdzone rozwiązanie
  2. Ogłoszenie mężczyzny z Sosnowca podbija sieć. Szuka gosposi, wynagrodzenie to prawdziwy hit
  3. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  4. Jak nie zarejestrujesz się do końca roku, to czekają Cię poważne konsekwencje. Większość Polaków nadal tego nie zrobiła
  5. Najpierw 500 plus, a teraz rząd wprowadza 500 minus. Wielu Polaków straci swoje pieniądze
  6. Najniższa emerytura będzie większa! Wiadomo, ile teraz wyniesie, seniorzy będą przecierać oczy ze zdumienia

Następny artykuł Kliknij ten przycisk Google News Trafisz na stronę Wiadomości Google, gdzie w prawym górnym rogu znajdziesz przycisk "Obserwuj". Kliknij go.