Komornik może zablokować ci konto
praca własna
Autor Komunikaty prasowe - 23 Grudnia 2019

Komornik zapuka do drzwi i zablokuje konto. Wystarczy tylko brak biletu

Komornik może zablokować konto dłużnika, który nie zapłacił mandatu za jazdę komunikacją miejską bez ważnego biletu - informuje "Gazeta Wyborcza". W całej Polsce długi ponad 332 tys. osób z tytułu nieuiszczenia opłaty za transport publiczny przekraczają już 436 mln zł. To oni właśnie są najbardziej zagrożeni wizytą komornika.

Komornik wejdzie ci na konto jeżeli nie zapłacisz mandatu

Jak wynika z danych Zarządu Transportu Miejskiego, na które powołuje się "Gazeta Wyborcza", około 70-80 proc. mandatów wystawionych za jazdę komunikacją miejską bez biletu jest egzekwowanych. To niezły wynik, ale co z tymi, którzy do uregulowania należności wcale nie są tacy skorzy?

Jeżeli przewoźnik przez 12 miesięcy od wystawienia mandatu nie podjął żadnych kroków prawnych, wówczas gapowicz może powołać się na przedawnienie sprawy i tym samym uniknąć zapłaty należności. To się jednak w praktyce bardzo rzadko zdarza, bo wystarczy tylko wystąpić do e-sądu o nakaz zapłaty i może tylko czekać na dobrowolne bądź przymusowe uregulowanie długu.

Od 1 stycznia zmiany w kontrolach drogowych. Policja sprawdzi jedną, ważną rzecz więcej w twoim aucieOd 1 stycznia zmiany w kontrolach drogowych. Policja sprawdzi jedną, ważną rzecz więcej w twoim aucieCzytaj dalej

A lepiej zapłacić, ponieważ konsekwencje unikania odpowiedzialności finansowej za "jazdę na gapę" mogą być dotkliwe - postępowanie egzekucyjne może się bowiem zakończyć zajęciem kont przez komornika. Jak podaje "Gazeta Wyborcza", miejskie zakłady transportu mogą w ten sposób egzekwować każdy mandat, nie ma znaczenia ani jego wysokość. Dłużnik jest więc na straconej pozycji.

W zeszłym roku wystawiono 222,5 tys. mandatów w Warszawie, w tym może być ich dwa razy tyle

Jak wylicza "Gazeta Wyborcza", w ubiegłym roku Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie wystawił ponad 222,5 tys. mandatów za jazdę bez ważnego biletu. W sumie skontrolowano około 7,4 mln pasażerów. W tym roku tylko w jego pierwszej połowie sprawdzonych pod kątem "jazdy na gapę" zostało 7,4 mln pasażerów.

Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, rekordzista Polski w nieoficjalnej konkurencji jaką jest jazda bez biletu, uzbierał aż 296 mandatów na łączną sumę ponad 126 tys. zł. W sumie, w skali całego kraju, długi ponad 332 tys. osób z tytułu nieuiszczenia opłaty za transport publiczny przekraczają już 436 mln zł.

Senator z milionami na koncie apeluje do Karolaka. Żąda zwrotu tysięcy złotych długuSenator z milionami na koncie apeluje do Karolaka. Żąda zwrotu tysięcy złotych długuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Smutne święta Jarosława Kaczyńskiego. Jak będą wyglądać w tym roku?
  2. Paweł Królikowski zdradził, na co choruje? Fani przypominają jeden z jego ostatnich wywiadów
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  5. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  6. GIS bije na alarm! Konkretne jajka mogą być skażone, pod żadnym pozorem ich nie jedz i nie używaj do wypieków

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News