Oszuści w kombinezonach perfidnie wykorzystują obecną sytuację
pixabay/arembowski
Autor Radosław Święcki - 20 Marca 2020

Przestępcy znaleźli wyjątkowo perfidny sposób na okradanie mieszkań. Uważaj, kto do Ciebie puka

Uwaga na oszustów przebranych w kombinezon! Oferują dezynfekcję środkami na koronawirusa, a później okradają mieszkania – informuje Wirtualna Polska.

Oszuści przebrani w kombinezon

Nawet tak dramatyczne sytuacje jak zagrożenie epidemią koronawirusa okazują się być inspiracją dla przestępców.

Pisaliśmy już o oszustach, którzy próbują wyłudzić dane osobowe klientów jednego z banków, poprzez wiadomości sms-owe informujące o rzekomym przejęciu ich środków przez Narodowy Bank Polski. Tymczasem dziś Wirtualna Polska informuje o złodziejach, którzy przebrani w kombinezon proponują dezynekcję mieszkań środkami na koronawirusa, a później okradają tych, którzy wpuścili ich do środka.

- Niestety wciąż pojawiają się ci, którzy ten czas wykorzystują na to, aby kogoś oszukać i zdobyć jego kosztowności. Wymyślają coraz oryginalniejsze sposoby, aby przekonać swoje przyszłe ofiary. Nie ważne jak podle, ważne, aby było skutecznie. Cel dla nich uświęca środki. A jest jeden - wzbogacić się kosztem niewinnych i nic niepodejrzewających osób – informują przedstawiciele lubuskiej policji.

Złodzieje znaleźli nowy sposób na skuteczne przestępcze funkcjonowanie.

- Przebierają się w kombinezony, okulary ochronne i maseczki, dzięki czemu podszywają się pod służby sanitarne i proponują przypadkowym osobom dezynfekcję ich mieszkań – podaje Wirtualna Polska

Wiele osób, chcąc uniknąć zarażenia koronawirusem godzi się na te propozycje.

Policja przestrzega

- Tymczasem kiedy jedna osoba realizuje pseudodezynfekcję, inna plądruje i czyści mieszkanie z wartościowych rzeczy oraz gotówki - ostrzega policja.

Policja podkreśla, że służby sanitarne nie działają w ten sposób. Osobom, do których drzwi zapukają rzekomi przedstawiciele służb sanitarnych policja radzi, by zadzwonili do miejsc na które powołują się oszuści.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News