Rząd zachęca do kupowania produktów z kodem kreskowym 590
pexels/ervz tia
Autor Komunikaty prasowe - 8 Grudnia 2019

Rząd zachęca do kupowania produktów z konkretnym kodem kreskowym. Różnią się znacząco od innych

Kod 590 posiadają polskie produkty, więc warto zwracać na to w sklepach uwagę. “Kupowanie polskich produktów to najprostszy sposób na wsparcie polskiej gospodarki” - napisał na Twitterze Mateusz Morawiecki, tym samym wyrażając swoje poparcie dla kampanii "Wybieram 590 - sobota dla Polski".

Kod 590, czyli postaw na polskie produkty

Kod 590, a dokładniej prefiks, znajduje się na początku pod kodem kreskowym polskich produktów. Stąd nazwa kampanii "Wybieram 590 - sobota dla Polski". Poparł ją premier Mateusz Morawiecki, który napisał na Twitterze: "Kupowanie polskich produktów to najprostszy sposób na wsparcie polskiej gospodarki. #Wybieram590, bo wiem jak istotne ogniwo rozwoju ekonomicznego na całym świecie stanowi patriotyzm gospodarczy. Każdy z nas może wybrać 590!" - cytuje “Business Insider”.

Dodatkowe pieniądze dla gospodarki

Firma audytorsko-doradcza Grant Thornton na potrzeby projektu przygotowała analizę, z której wynika, że gdyby konsumenci zmienili swoje nawyki i zaczęli kupować polskie produkty, to mogłoby to skutkować dodatkowymi kilkudziesięcioma miliardami złotych rocznie dla polskiej gospodarki. W analizie zostało wykazane, że jeśli produkty i usługi spełniają jednocześnie dwa kryteria, takie jak: są wytwarzane w Polsce, przez firmy z polskim kapitałem, wówczas z każdej złotówki, którą konsument wyda na taki produkt, 79 groszy wraca do krajowej gospodarki.

“W przypadku produktów zagranicznych firm, ale produkowanych w Polsce, kwota ta wyniesie 76 groszy. Natomiast dla produktów w pełni zagranicznych, a tylko sprzedawanych na terenie naszego kraju, z każdej złotówki przeznaczonej na ich zakup pozostanie w Polsce 25 groszy” - podaje “Business Insider”.

Gdzie zobaczymy kod kreskowy kraju?

Kraj pochodzenia produktu zakodowany jest w pierwszych od lewej cyfrach na kodzie kreskowym. Polskie 590 zobaczymy więc tutaj:

Kod kreskowy 590

Wygaszenie 500 plus może nastąpić już w przyszłym roku. Świadczenie coraz mniej pewneWygaszenie 500 plus może nastąpić już w przyszłym roku. Świadczenie coraz mniej pewneCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jacek Kurski zwolnił pracownika z TVP. Kuriozalny powód
  2. Syn rozbił stary wazon. Gdy mama zobaczyła, co było w środku, natychmiast zawołała męża
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Jak nie zarejestrujesz się do końca roku, to czekają Cię poważne konsekwencje. Większość Polaków nadal tego nie zrobiła
  5. Najpierw 500 plus, a teraz rząd wprowadza 500 minus. Wielu Polaków straci swoje pieniądze
  6. Tysiące emerytów straci swoje mieszkania. Wszystkiemu winna jest emerytura

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News