Dzień Mężczyzn w Empiku
Empik
Autor Kasper Starużyk - 10 Marca 2020

Kiedy obchodzimy Dzień Mężczyzn?

Dzień Mężczyzn, w przeciwieństwie do obchodzonego niedawno Dnia Kobiet, ani nie jest popularnie obchodzony, ani nawet oficjalnie uznany.

Jedną z proponowanych dat dla tej okoliczności jest 10 marca. Swoistą ciekawostką jest fakt, że tego dnia Kościół katolicki wspomina 40 świętych męczenników z Sebasty.

W jakich państwach obchodzony jest Dzień Mężczyzn?

Międzynarodowy Dzień Mężczyzn (IMD) obchodzi się między innymi w Stanach Zjednoczonych, Chinach, Australii, Wielkiej Brytanii, we Włoszech, w Singapurze, Kanadzie, a nawet w Ghanie i Indiach. Jego oficjalna data to 19 listopada.

Dlaczego obchodzimy Dzień Mężczyzn?

Jest to odpowiedź na rozpowszechniony o wiele wcześniej przez ruchy feministyczne Dzień Kobiet. Jego ustanowienie ma za zadanie wzmocnić równouprawnienie obu płci. Warto zauważyć, że świętowanie Dnia Kobiet sięga swoją tradycją roku 1909, a Dzień Mężczyzn swoją „premierę” miał dopiero w latach 90.

Co sprawi przyjemność mężczyznom?

Na pewno pamięć w tym dniu o mężczyźnie będzie miłym zaskoczeniem, ale dodatkowy gest w postaci materialnego prezentu na pewno ucieszy każdego pana.

Bazując na najczęściej wymienianych przez kobiety trzech cechach idealnego mężczyzny przygotowaliśmy propozycje prezentów, jakie możemy wręczyć naszym partnerom biznesowym, pracownikom i klientom z okazji Dnia Mężczyzn.

Idealny mężczyzna jest przystojny

Cecha ta nie zawsze łączy się wyłącznie z urodą i cechami fizycznymi. Najczęściej kobiety oceniają w tym miejscu obiektywnie także styl i to jak się mężczyzna ubiera. Dla tych, którzy szczególnie cenią tę cechę proponujemy:

● stylowe spinki do mankietów prezentować się będą doskonale na każdym biznesowym spotkaniu

● modny retro zegarek to doskoanały prezent dla tych, którzy chętnie wrócą w myślach do lat 80 i 90

● nowoczesna męska bransoletka z naturalnego onyksu i lawy ucieszy panów, którzy podążają za aktualnymi trendami w modzie

Idealny mężczyzna ma poczucie humoru

Propozycje dla panów, którzy na każdą okazję mają gotowy żart sytuacyjny:

● tor kartingowy Nintendo Mario z kultową postacią z gier okaże się świetnym prezentem dla wszystkich, którzy w przerwie w pracy chcą odreagować stres

● zabawny pendrive R2-D2 zachwyci każdego fana serii Gwiezdnych Wojen

● urocza kieszonkowa gra Podrzuć Świnie to niezła propozycja nie tylko na wyjazdy integracyjne

Idealny mężczyzna jest inteligentny

Jeżeli zależy nam na dopasowaniu prezentu dla mężczyzny, którego „supermocą” jest ponadprzeciętna inteligencja, wybierzmy coś z tych rzeczy:

● ta wielofunkcyjna karta survivalowa to świetny gadżet dla każdego inżyniera

● dla znawców designu warto przygotować tematyczną książkę lub album, który po przeczytaniu może stanowić wystrój biura

● dobrze trafionym pomysłem na prezent dla każdego intelektualisty będzie wieczne pióro

Z kwiatami do mężczyzny?

Tym, którzy czują się niezręcznie wręczając mężczyznom kwiaty, sugerować można przygotowanie czekoladek a najlepiej ciasta domowego wypieku. Jeżeli planujesz przygotować sernik, to musisz pamiętać o tym, że dodawane do niego rodzynki są albo uwielbiane albo nienawidzone i masz 50% szansy, że trafisz w preferencje.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News