KGHM będzie produkował płyn aseptyczny
fot. pixabay.com
Autor Komunikaty prasowe - 18 Marca 2020

Już nie tylko Orlen. Kolejny polski gigant zapowiedział produkcję płynów do dezynfekcji

Według informacji przekazanych przez wiadomoscihandlowe.pl również KGHM obok Orlenu będzie zajmował się produkcją płynu dezynfekcyjnego potrzebnego do utrzymania właściwej higieny w obliczu epidemii koronawirusa. 

KGHM dostaczy płyn do odkażania

KGHM będzie dziennie produkował 20 ton specjalnego płynu do dezynfekcji. „Rozpoczynamy produkcję płynu do dezynfekcji rąk Nitrosept w wariancie podstawowym i wzmocnionym H2O2. Dostarczymy go do szpitali, urzędów i firm” – podała spółka na Twitterze.

KGHM Polska Miedź jest to kolejną spółką państwową, która zajmie się produkcją płynu aseptycznego. Wcześniej wprowadzony przez Orlen płyn do dezynfekcji w pięciolitrowych opakowaniach w cenie 95 zł wywołał falę oburzenia w sieci. Głównym powodem krytyki była cena oferowanego płynu, która była bardzo wysoka i nieadekwatna do obecnej sytuacji, w której regularnie przybywa nowych zarażeń w związku z koronawirusem.

Rada Gabinetowa: Premier dementuje bardzo ważnego fake newsaRada Gabinetowa: Premier dementuje bardzo ważnego fake newsaCzytaj dalej

Pod naporem krytyki Orlen zdecydował się jednak cenę płynu obniżyć i wynosi ona teraz 49 zł za opakowanie o takiej samej pojemności. Inną firmą, która zdecydowała się również na produkcję płynu dezynfekcyjnego a jest kontrolowana przez państwo to firma Polfa Tarchomin. Od kilku dni ona również produkuje płyn do odkażania. Każda ze spółek część lub całość produkcji przekazuje w pierwszej kolejności do Agencji Rezerw Materiałowych i instytucji użyteczności publicznej.

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. Bardzo szczery wpis ratownika medycznego. “Minister powinien się wstydzić"

W środę rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że potwierdzono osiem nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Nowe przypadki dotyczą czterech osób z województwa warmińsko-mazurskiego, dwóch z woj. śląskiego i po jednej osobie z woj. podkarpackiego i świętokrzyskiego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Nie wszyscy zostali w domach, tłumy dzieci na placach zabaw. Dzielnice i spółdzielnie podjęły ważną decyzję
  3. Koronawirus szaleje, a w polskim mieści zrobili mega imprezę. Pilnie interweniowała Policja, w głowie się nie mieści
  4. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  5. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  6. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  7. Samolot z Francji wleciał nad Polskę i pilnie zawracał do Paryża. Nikt nic nie wie, podejrzany kurs
TOP 10 najdroższych polskich filmów. Budżety, które przyprawiają o zawrót głowy [GALERIA]TOP 10 najdroższych polskich filmów. Budżety, które przyprawiają o zawrót głowy [GALERIA]Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News