Turkey, Antalya, restaurant
Tuul
Autor Stanisław Węgrowski - 9 Lutego 2020

Już nie kebab, a inny popularny przysmak. Polacy mają nowe "danie narodowe"

Kebab to danie uwielbiane przez Polaków. Jednak okazuje się, że jest przysmak, który rodacy lubią jeszcze bardziej. Najbardziej popularnym daniem jest pizza. Coraz częściej zamawiamy jedzenie przez internet. Zdaniem specjalistów w ciągu najbliższych paru lat oferta gastronomiczna online rozwinie się jeszcze bardziej.

Kebab zdetronizowany

Kebab już nie jest ulubionym daniem Polaków. Nasz kraj znajduje się w czołówce krajów, gdzie pizza jest najbardziej popularnym daniem. Jak podaje portal next.gazeta.pl, który powołuje się na zestawienie opublikowane przez “Rzeczpospolitą”, pizza stanowi 54,9 proc. zamówień składanych online.

Gdy przychodzi do zjedzenia posiłku poza domem, to Polacy najczęściej decydują się na odwiedzenie pizzerii. Z raportu wynika, że odwiedza je 68 proc. ankietowanych. Na drugim miejscu uplasowały się lokale typu fast-food, do których uczęszcza 65 proc. Natomiast trzeci najlepszy wynik uzyskały restauracje - 52 proc. Trochę mniej osób zadeklarowało chodzenie do kawiarni - 49 proc. Z kolei na kebab decyduje się 42 proc. ankietowanych.

Do dzisiaj setki tysięcy Polaków muszą zapłacić 1400 złotych. Tylko nieliczni wymigają się od podwyżkiDo dzisiaj setki tysięcy Polaków muszą zapłacić 1400 złotych. Tylko nieliczni wymigają się od podwyżkiCzytaj dalej

Pizza bije rekordy popularności

Z analizy GfK opublikowanych przez “Rzeczpospolitą” wynika, że przeciętny rachunek za pizzę wynosi 42 zł. W naszym kraju jest też coraz więcej lokali sprzedających włoską specjalność. Przede wszystkim tych, które działają poza ogólnopolskimi i międzynarodowymi sieciami.

Zgodnie z indeksem Pizza Index, na który powołuje się next.gazeta.pl, w Polsce jedna pizzeria przypada średnio na 4380 mieszkańców. Co ciekawe, analitycy firmy PMR zbadali, że w 2019 roku pizza cieszyła się największym powodzeniem wśród osób młodych (do 30. roku życia), a także rodzin z dziećmi. Najrzadziej po pizzę sięgają obcokrajowcy i turyści.

Polacy pokochali zamawianie jedzenia online

Wpływ na rosnące wyniki sprzedaży pizzy ma oczywiście coraz większa popularność zamawiania jedzenia online. Coraz większa powszechność i dostępność sprawiają, że ten typ kupowania posiłków jest coraz częściej wybierany. Jak podaje next.gazeta.pl, w Polsce jedzenie z dowozem zamawia już 25 mln osób.

"Sam rynek zamówień online to prawie 0,9 mld zł i rośnie w tempie nawet 50 proc. rocznie. Polacy pokochali jedzenie na wynos. Z danych platformy wynika, że obecnie aż 86 proc. użytkowników internetu deklaruje, że zamawia jedzenie do domu lub miejsca pracy" - napisano w raporcie PizzaPortal.pl "Klikasz i jesz. Raport o rynku dostaw jedzenia w Polsce", cytowanym przez next.gazeta.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wcześnie wpadła w nałóg, nie słuchała się rodziców. Stryj nie chciał, aby Marta Kaczyńska zdradzała tajemnice swojej młodości
  2. Lekarze przyjmować będą bez kolejki. NFZ zapewnia, że zmiany nadejdą już w marcu
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  5. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  6. Korzystasz z internetu? Możesz uzyskać od państwa nawet ponad 700 złotych, wystarczy jedna rzecz
Świadczenia emerytalne w Niemczech i w Polsce. Olbrzymie różnice poziomu życia emerytówŚwiadczenia emerytalne w Niemczech i w Polsce. Olbrzymie różnice poziomu życia emerytówCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News