Kawa
pixabay, TeeFarm
Autor Komunikaty prasowe - 20 Października 2019

Gratka dla każdego kawosza. Powstała strona, dzięki której dowiesz się jak najefektywniej pić kawę

Kawa dodaje energii, ale na jak długo? Od teraz jesteśmy w stanie to dokładnie oszacować, gdyż powstał pierwszy Kawowy Kalkulator Energii, dostępny w języku polskim.

Kawa przedmiotem badań

Kawa - od teraz będziesz wiedzieć, ile możesz jej wypić. Naukowcy z amerykańskiej armii przez 10 lat prowadzili badania na żołnierzach cierpiących na przewlekłą bezsenność, dopasowując dla nich właściwą ilość kofeiny i w ten sposób na podstawie algorytmu, powstał internetowy licznik.

"Kalkulator - oparty na pracy amerykańskich naukowców - opracował zespół lekarzy z krakowskiego startupu Omni Calculator i pokazuje, co się dzieje z organizmem w zależności od liczby przespanych godzin i spożytych dawek kofeiny. W ten sposób każdy może sobie indywidualnie ustalić moment maksymalnego "pobudzenia" i zoptymalizować ilości wypijanej dziennie kawy" – powiedziała PAP Natalia Nazim, reprezentująca krakowski startup.

Zasady działania kalkulatora

Użytkowanie kalkulatora jest dziecinnie proste. Wystarczy ustalić ile godzin spaliśmy, a następnie wpisać kiedy piliśmy kawę, lub też inny napój z kofeiną. Ważna jest również metoda, którą został przyrządzony napar, a także jego objętość. Należy też ustalić jakie parametry mamy zamiar określić: czujność, czas reakcji lub szybkość reakcji.

Watykan zamierza wprowadzić nowy grzech. Wbrew pozorom bardzo Watykan zamierza wprowadzić nowy grzech. Wbrew pozorom bardzo "na czasie"Czytaj dalej

Tryb zaawansowany

Istnieje też tryb zaawansowany, w którym można wpisać zawartość kofeiny naszego płynu. “Twórcy przyrządzili miniporadnik i tekst wyjaśniający "jak dużo kofeiny znajdziemy w kubku kawy, herbaty lub napoju energetycznym" - podaje portal Tech.wp.pl. Warto jednak zaznaczyć, że ilość kofeiny w napoju zależy w dużej mierze od sposobu parzenia, jego długości oraz ilości wody. Dlatego często może być trudno określić jaka jest “moc” naszego naparu.

Poprawienie czujności przy mniejszej ilości kofeiny

Według badaczy: “Opracowany algorytm pozwala poprawić czujność o 64 proc., jednocześnie zmniejszając spożycie kofeiny o 65 procent” - napisał portal Zdrowie.dziennik.pl. “Teraz sam możesz przewidzieć, kiedy i ile kofeiny powinieneś wypić by osiągnąć swój maksymalny poziom uwagi we właściwym czasie” - zapewniają twórcy kawowego kalkulatora.

Kupujący w lumpeksach mogą się niedługo mocno zdziwić. Sklepy pojawią się w nietypowych lokalizacjachKupujący w lumpeksach mogą się niedługo mocno zdziwić. Sklepy pojawią się w nietypowych lokalizacjachCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyć
  3. Nowy podatek nie do ominięcia. Nie uratuje cię nawet zasłanianie się związkiem małżeńskim
  4. Carrefour ominie zakaz handlu w niedzielę. Znalazł zaskakujący sposób
  5. 19-latka nagle trafiła do szpitala. Urodziła, ale to nie było dziecko
  6. Emeryci dostaną od rządu po 10 tys. złotych dla każdego. Wiadomo już kiedy i jak to się odbędzie

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News