Kaufland rozpoczyna współpracę z IKEĄ
Wikimedia/Geri-oc, CC BY-SA 3.0 DE
Autor Wiktoria Pękalak - 29 Listopada 2020

Kaufland wprowadził nową usługę. W czasach pandemii sprawdzi się doskonale

W sobotę 28 listopada handlowe obostrzenia zostały złagodzone. Klienci znów mogą robić zakupy w galeriach handlowych - otwarte zostały sklepy odzieżowe, obuwnicze, z elektroniką, perfumerie, a także sklepy meblowe. Choć sklepy IKEA możemy już normalnie odwiedzać, to warto wspomnieć o nowej usłudze, która jest efektem współpracy szwedzkiej firmy z siecią Kaufland. Niemiecki potentat otworzył mobilne punkty odbioru zamówień.

Kaufland współpracuje z IKEĄ

Kaufland wprowadza kolejne udogodnienie dla klientów i to nie tylko swoich. Mobilne punkty odbioru zamówień IKEA to przestrzeń, w której klienci będą mogli odebrać złożone przez internet zamówienia. Aktualnie punkty działają przy siedmiu placówkach sieci Kaufland. Na parkingach niemieckiej sieciówki można zobaczyć wydzielone miejsca z samochodami szwedzkiej firmy meblowej.

Godziny dla seniorów do czasowego zniesienia. Już wiemy, kiedy nie będą obowiązywaćGodziny dla seniorów do czasowego zniesienia. Już wiemy, kiedy nie będą obowiązywaćCzytaj dalej

Nowa usługa zbiera pozytywne recenzje, klienci są zadowoleni, że mogą odebrać swoje zamówienia z dogodnej lokalizacji. W związku z tym w przyszłości ta zostanie rozszerzona o kolejne punkty. Według sieci Kaufland i IKEA takie rozwiązanie gwarantuje klientom wygodny i bezpieczny odbiór zamówień.

- Dzięki kooperacji z firmą IKEA stwarzamy naszym klientom możliwość bezpiecznego i wygodnego odbioru zamówień dokonanych online w sklepie partnera przy okazji wizyty w naszym markecie. Mamy nadzieję, że to rozwiązanie ucieszy zarówno klientów sklepu IKEA, jak i sieci Kaufland - mówi w rozmowie z “Głosem Wielkopolskim” Maja Szewczyk z Kaufland Polska.

Kaufland i IKEA razem. W tych miastach odbierzesz zakupy spod hipermarketu

Aktualnie punkty odbioru zamówień przy sklepach Kaufland znajdują się w kilku miastach w Polsce. Jednak można się spodziewać, że już niebawem będzie ich znacznie więcej.

Od soboty nowe zasady w pracy, maseczki obowiązkiem. Wyjątków jest niewieleOd soboty nowe zasady w pracy, maseczki obowiązkiem. Wyjątków jest niewieleCzytaj dalej

Na ten moment mobilne punkty odbioru zamówień przy sklepach Kaufland działają w Chełmie (Aleja 3-go Maja 20), Lesznie (Al. Konstytucji 3 Maja 9), Łomży (Al. J. Piłsudskiego 33), Nowym Sączu (ul. Bulwar Narwiku 22), Stalowej Woli (ul. Komisji Edukacji Narodowej 47), Suwałkach (ul. Wierusza-Kowalskiego 2) oraz Wałbrzychu (ul. Długa 4 B).

DZISIAJ GRZEJE:

 1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
 2. Obostrzenia podczas świąt 2020 już pewne. Niestety potwierdziło się to, czego się wszyscy obawiali
 3. Bohater programu TVN w okropnych słowach drwił z gwałtu. Natychmiastowa reakcja, teraz stracił pracę
 4. Godziny dla seniorów ograniczone. W jeden dzień przed Świętami zrobisz spokojnie zakupy

Nie tylko Kaufland. Do Paczkomatu też dostarczą

Mobilne punkty odbioru zamówień w sklepach Kaufland to nie jedyna nowa usługa, jaką wprowadziła IKEA. Klienci kupujący produkty na stronie IKEA.pl mogą zamawiać dostawę także do Paczkomatów Inpost. W całej Polsce jest ich ponad 9 tysięcy.

Szykuj portfel, zapłacimy po 1318 zł. Już w grudniuSzykuj portfel, zapłacimy po 1318 zł. Już w grudniuCzytaj dalej

Do Paczkomatów InPost klienci mogą zamawiać produkty, które mieszczą się w paczkach o maksymalnych wymiarach do 56/36/38cm i o wadze do 24kg. Podczas zakupów na stronie szwedzkiej firmy lub przez Aplikację IKEA system sam oceni, czy wybrane produkty mogą zostać dostarczone do Paczkomatu InPost.

Nowa metoda dostawy jest dostępna dla około 4 tysięcy artykułów z oferty dostępnej na stronie internetowej IKEA. Koszt usługi jest stały i wynosi 12 złotych, a czas realizacji takiego zamówienia to 1-2 dni robocze.

- Dzięki podjęciu współpracy z InPost nasi klienci otrzymują wygodny sposób dostawy produktów. Mogą odbierać je z Paczkomatów w dowolnym momencie, przez całą dobę, z zachowaniem sanitarnych rygorów, co jest szczególnie istotne w dobie pandemii koronawirusa. Przygotowując się do uruchomienia usługi jeszcze dokładniej dopasowaliśmy rozmiary opakowań do wielkości zamówienia. W ten sposób minimalizujemy zużycie papieru i optymalnie wykorzystujemy przestrzeń w transporcie przesyłek - mówi Andrzej Sadecki, Country Customer Experience Manager w IKEA.

Wszystko wydarzy się 1 grudnia o 17. Część polskich miast pogrąży się w mroku, już ostrzegająWszystko wydarzy się 1 grudnia o 17. Część polskich miast pogrąży się w mroku, już ostrzegająCzytaj dalej

Jak dodaje przedstawiciel sieci, ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko jest dla firmy niezwykle istotne. Dlatego zależy im, aby wprowadzane usługi przyczyniły się do osiągnięcia celów założonych w Strategii People and Planet Positive i neutralności klimatycznej do 2030 roku.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

 1. Policja wkroczyła do akcji, szarpaniny podczas Strajku Kobiet. Kordony wyłapują przypadkowych demonstrantów
 2. Robert Kubica powraca na tor. Alfa Romeo wydała jasny komunikat
 3. Dasz na tacę płacąc kartą? Biskupi chcą wprowadzenia terminali do kościołów
 4. Sejm zadecydował w sprawie zakazu handlu. W końcu się ugięli
 5. Kamil Stoch mieszka w prawdziwym pałacu. Luksusy za miliony, pławi się w bogactwie (FOTO)
 6. Ania Lewandowska zrewolucjonizowała przepis na placki ziemniaczane. Są lżejsze i delikatniejsze
 7. uraki-281120-ds-barszcz-wigilia-swieta-przepis">Połącz kilka zdrowych produktów. Wyjdzie najlepszy barszcz wigilijny jaki jadłeś
Na tydzień znieśli restrykcje. Teraz wprowadzają lockdownNa tydzień znieśli restrykcje. Teraz wprowadzają lockdownCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News