PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS N/Z Zakupy w hipermarkecie Kaufland
East News, Zofia i Marek Bazak
Autor Kamila Jeziorska - 28 Grudnia 2020

Ile zarabia kasjerka w Kauflandzie? Stawki w sieciówce zrobią na Tobie wrażenie

Niedawno informowaliśmy o tym, na jakie zarobki może liczyć kasjerka w Lidlu i Biedronce. Teraz na tapet wzięliśmy zarobki pracowników sieci Kaufland. Jak się okazuje, pracownicy popularnej sieciówki Kaufland mogą liczyć na całkiem niezłe wynagrodzenie, a jakie benefity przygotowała dla nich firma?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie zarobki proponuje swoim pracownikom Kaufland
  • Na jakie benefity mogą liczyć pracownicy sieci sklepów
  • Jak Kaufland wypada na tle innych

Kaufland i jego propozycja zarobków

Kaufland to jedna z największych sieci dyskontowych w Polsce. Niemiecki potentat zatrudnia w całej Polsce ponad 15 tys. pracowników w ponad 200 sklepach. Zatem na jakie zarobki mogą liczyć pracownicy sieci Kaufland?

Sieć sklepów oferuje wynagrodzenie w przedziale od 3200 a 3900 zł brutto miesięcznie, w które wliczony jest już dodatek za obecność w pracy. Dodatek za frekwencję wynosi 400 zł.

- Co roku aktualizujemy stawki wynagrodzeń w naszej sieci. Prowadzimy przy tym stałe konsultacje ze związkami zawodowymi i przedstawicielami pracowników. Staramy się wypracować rozwiązania rynkowo konkurencyjne i atrakcyjne dla pracowników, ale także realne i ekonomicznie uzasadnione dla nas jako pracodawcy - mówi cytowana w komunikacie prasowym Małgorzata Ławnik, dyrektor Pionu Personalnego Kaufland Polska.

Okazuje się, że pracownicy sieci sklepów mogą liczyć na szereg benefitów związanych z wykonywaną pracą. - Wynagrodzenia to jednak nie wszystko. Mamy przy tym bardzo rozbudowany system benefitów, z których mogą korzystać nasi pracownicy, jak również inwestujemy w różnorodne procesy optymalizacyjne, które mają ułatwić pracę - tłumaczy Ławnik. Na co jeszcze mogą liczyć pracownicy sieci sklepów?

Wystarczy, że na ulicy wyciągniesz smartfona. W jednym przypadku z automatu płacisz 100 złotychWystarczy, że na ulicy wyciągniesz smartfona. W jednym przypadku z automatu płacisz 100 złotychCzytaj dalej

Kaufland na tle innych

Kaufland oferuje swoim pracownikom bony i paczki świąteczne z okazji Wielkanocy oraz Bożego Narodzenia. Co więcej, przysługuje im także urlop sabbatical, czyli urlop regeneracyjny, a ci pozostający w trudnej sytuacji życiowej mogą liczyć na zapomogi ze specjalnego funduszu.

W porównaniu do Biedronki i Lidla, Kaufland oferuje konkurencyjne wynagrodzenie. Dla porównania, pracownicy Biedronki mogą liczyć na zarobki 3250 zł do 3600 zł brutto wraz z premiami za obecność.

Z kolei Lidl na swojej stronie internetowej podkreśla, że zarobki pracowników sieci sklepów nie są uzależnione od płci, a zajmowanego stanowiska. Co więcej, kwoty wahające się od 3 600 zł brutto do 4 300 zł brutto dla początkujących pracowników czynią z Lidla lidera całej trójki.

Poza tym Lidl i Biedronka oferują także szereg benefitów dla swoich pracowników. W Lidlu obowiązuje karta Multisport czy ubezpieczenie na życie. Jednocześnie w Biedronce spotkamy propozycje paczek i bonów święta czy wyjazdów na kolonie dla dzieci.

Artykuły polecane przez redakcję BiznesInfo:

  1. Masz jeszcze tylko 3 dni. Potem 2 tys. zł po prostu przepadnie
  2. Potężna awaria terminalu Orlenu. Do Bałtyku wyciekła ropa
  3. Jarosław Kaczyński o szczepieniu na COVID-19. Szef KPRM mówi o determinacji prezesa
  4. KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News