Kaufland i Lidl z prezentem dla pracowników
Wikipedia/Bialo-zielony, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=38795773
Autor Maria Glinka - 22 Listopada 2020

Kaufland podjął kluczową decyzję przed świętami. Tysiące osób czeka fantastyczna niespodzianka

Kaufland postanowił sprezentować wyjątkowy podarunek swoim pracownikom. Świąteczny prezent ma wynagrodzić zatrudnionym ciężką pracę w czasie pandemii. Kaufland to nie jedyna sieć handlowa, która postanowiła docenić finansowo swoich podwładnych.

Kaufland i Lidl nagradzają pracowników

Kaufland i Lidl od lat przyznają zatrudnionym bony świąteczne w formie kart przedpłaconych. W tym roku zarządca tych dwóch sieci – Grupa Schwarz, postanowiła zwiększyć wartość świątecznego podarunku. Zatrudnieni (w sumie ponad 39 tys. osób) otrzymają bony na kwoty do 700 zł. Łączna wartość świątecznych podarunków wyniesie zatem ponad 23 mln zł.

W środę cała Polska ma stanąć. Decyzja zapadła, ulice zbędą nieprzejezdneW środę cała Polska ma stanąć. Decyzja zapadła, ulice zbędą nieprzejezdneCzytaj dalej

Skąd ta hojność włodarzy sieci Kaufland i Lidl? Dodatkowa finansowa gratyfikacja ma być wyrazem wdzięczności za wykonywanie obowiązków służbowych w czasie pandemii, kiedy na barkach pracowników spoczywa więcej obowiązków.

- To czas, który rozbudził wśród ludzi wszystko to, co najlepsze - troskę i powinność wobec drugiego człowieka. Nasi pracownicy każdego dnia z wielkim oddaniem dbają o to, by zapewnić naszym klientom produkty niezbędne do codziennego funkcjonowania – oznajmił Gunnar Günther, prezes zarządu Kaufland Polska.

Mimo pandemicznych ograniczeń prezes jest przekonany, że dzięki zaangażowaniu i wzorowej postawie pracowników, Kaufland wyjdzie obronną ręką z tego trudnego czasu. - To napawa mnie optymizmem i sprawia, że jestem pewien, iż razem przezwyciężymy czekające nas jeszcze wyzwania. Siłą Kauflandu są ludzie, z których jestem dumny i wierzę, że ich zaangażowanie i postawa sprawią, że naszym klientom na wigilijnym stole niczego nie zabraknie – przyznał Günther.

Nowy program z 40 plus w nazwie. Obejmie 13,5 mln Polaków, Ciebie też możeNowy program z 40 plus w nazwie. Obejmie 13,5 mln Polaków, Ciebie też możeCzytaj dalej

Nie tylko prezes sieci handlowej Kaufland dostrzega zaangażowanie pracowników

Równie pozytywnie o swoich podwładnych wypowiada się Włodzimierz Wlaźlak, prezes Lidl Polska. - Jestem szczególnie dumny z mojego zespołu - ponad 23 000 pracowników na terenie całej Polski. Dzięki zaangażowaniu i wytężonej pracy każdego pracownika cały czas realizowaliśmy oraz dalej realizujemy naszą misję dostarczania żywności i najpotrzebniejszych artykułów wszystkim Polakom – przyznał.

Zdaniem Wlaźlak tym, co wyróżnia Lidla i Kaufland na tle innych sieci handlowych jest wysoka kultura organizacyjna pracowników, dzięki której podtrzymana jest ciągłość procesów logistycznych. Prezes nie kryje, że wyrazem podziękowania za zaangażowanie ma być zwiększenie bonu.

- Lidl Polska oferuje wysokie wynagrodzenia oraz bogaty pakiet świadczeń dodatkowych - w tym dodatkowe benefity z okazji świąt Bożego Narodzenia. Życzę wszystkim naszym klientom oraz pracownikom - zdrowia oraz spokoju na najbliższy czas – zaznaczył prezes Lidla.

Belgijski region zrywa stosunki dyplomatyczne z Polską. Przez PiSBelgijski region zrywa stosunki dyplomatyczne z Polską. Przez PiSCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Jeden z ulubionych produktów Polaków srogo podrożeje. W sklepach czekają nas mocne podwyżki?
  2. Ledwo co pojawił się na antenie i przegrał. Krótka gra uczestnika "Milionerów"
  3. Właściciele domów do zapłaty 900, a mieszkań 700 złotych. Niestety nowa opłata ma być nie do uniknięcia

Świąteczne bony to nie pierwsze premie dla pracowników sieci Kaufland i Lidl

Portal ddb24.pl podaje, że świąteczny podarunek to już kolejna gratyfikacja finansowa, na którą mogą liczyć zatrudnieni zarówno w sieci Kaufland, jak i Lidl. W marcu 2020 r., tuż po wybuchu pandemii, pracownicy sklepów i centrów logistycznych otrzymali dodatek do wynagrodzenia za frekwencję.

Kaufland i Lidl to jedne z największych sieci handlowych, które działają na terenie Polski. Ich głównym konkurentem na rynku od lat pozostaje Biedronka.

Australia na ustach świata. Przez pracownika pizzerii musieli wprowadzić lockdownAustralia na ustach świata. Przez pracownika pizzerii musieli wprowadzić lockdownCzytaj dalej

Kaufland został założony w 1984 r., a na polski rynek wkroczył w 2001 r. Wiadomości Handlowe donoszą, że w lutym pod tym szyldem działało w naszym kraju 220 oddziałów. Z uwagi na zaostrzenie reżimu sanitarnego wobec drugiej fali pandemii część z nich działa w wydłużonych godzinach, a pozostałe – w trybie całodobowym. Na podobną strategię co Kaufland zdecydował się także Lidl, który również oferuje klientom zakupy w większym wymiarze godzin lub przez całą dobę. Obecnie w Polsce działają 723 sklepy Lidl.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Para prezydencka zachęca do pomocy przed świętami. Warszawski Bank Żywności potrzebuje wsparcia
  2. Przerażający wypadek rodem z filmu akcji. Kierowca osobówki spadł z wysokiego wiaduktu - Wideo
  3. Żyją tylko z rent i emerytur, ale będą musieli zapłacić wysokie koszty sądowe. Gorzka przegrana z Biedronką
  4. Ile się zarabia na walkach Fame MMA? Krocie, jakich wielu się nie spodziewało
  5. Zakupy w Internecie nie bez haczyków. Jeśli nie zwrócisz uwagi na kilka rzeczy, dasz się złapać
  6. Z ostatniej chwili. Adam Małysz pozbawiony rekordu. Trudno uwierzyć, zajęło to dziesięć lat
  7. Włóż je do słoiczka i przechowuj całą zimę. Marynowane buraczki koniecznie powinny znaleźć się w twojej spiżarni

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News