Kaufland podniesie wynagrodzenie pracownikom
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK
Autor Wiktoria Pękalak - 20 Stycznia 2021

Nawet 4100 zł zarobione na kasie. Popularna sieciówka wprowadza podwyżki i będzie liderem

Bardzo dobrą wiadomość dla pracowników ma Kaufland. Sklep planuje podwyżki, dzięki którym kasjer-sprzedawca będzie zarabiał jeszcze więcej. Kiedy pracownicy sieci Kaufland otrzymają wyższe pensje i ile wyniosą?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Kiedy pracownicy Kauflandu otrzymają podwyżki
  • O ile wzrośnie wynagrodzenie pracowników
  • Na jakie dodatki mogą liczyć pracownicy Kauflandu

Kaufland podnosi wynagrodzenie

Kaufland ma w swoich planach kolejne podwyżki dla pracowników, które mają obowiązywać od 1 marca bieżącego roku. Tym samym sieć pozostanie liderem pod względem wysokości wynagrodzenia pracowników.

- Dbając o konkurencyjne warunki pracy, Kaufland Polska każdego roku zleca niezależnej instytucji przegląd wynagrodzenia oraz świadczeń pozapłacowych oferowanych na rynku. Dzięki cyklicznym podwyżkom firma już od kilku lat jest w czołówce sieci handlowych pod względem oferowanych warunków finansowych. Również i w tym roku osoby na wybranych stanowiskach będą mogły liczyć na wyższe wynagrodzenie - poinformowała sieć w komunikacie.

Wynagrodzenie na stanowisku kasjer-sprzedawca ma w zależności od stażu pracy i lokalizacji sklepu będzie mogło wynieść aż 4100 zł brutto miesięcznie.

Podwyżka o tysiąc złotych

Przypomnijmy, że jeszcze w ubiegłym roku kasjerzy sieci Kaufland zarabiali od 3 do 3,4 tys. zł. Oznacza to, że w marcu wynagrodzenie pracowników będzie mogło wzrosnąć aż o tysiąc złotych.

Sieć Kaufland dba o swoich pracowników, o czym wiadomo nie od dziś. Każdy pracownik zatrudniony jest na podstawie umowy o pracę. Na początku na czas określony, później zawierana jest umowa na czas nieokreślony.

Mnóstwo dodatków

Ponadto pracownicy sieci mogą liczyć na wiele dodatków motywacyjnych i bony okolicznościowe. Do tego dochodzą także benefity pozapłacowe. Każdy pracownik sieci Kaufland może skorzystać z pozapłacowych dodatków. Wśród nich są: E-Karta MultiSport, prywatna opieka zdrowotna, vouchery oraz zniżki do realizacji w licznych sklepach, bilety do kina, wejściówki na najważniejsze wydarzenia kulturalne czy sportowe, a nawet wyjazdy wakacyjne i wiele innych.

Jeśli ktoś jeszcze nie przekonał się, że praca w Kauflandzie naprawdę się opłaca, powinien wiedzieć, że sieć zapewnia także inne benefity. To grupowe ubezpieczenie na preferencyjnych warunkach, dodatkową wypłatę emerytalną, zniżkę na studia, a także wyprawkę na dziecko dla każdego pracownika, który stał się rodzicem.

- Stawiamy na otwarty dialog z naszymi pracownikami, wsłuchujemy się w ich potrzeby oraz nieustannie poszukujemy rozwiązań, które są pożądane na rynku pracy. To wszystko sprawia, że wielu pracowników latami rozwija swoją karierę zawodową właśnie w naszej organizacji. Ponad 70 proc. pracowników jest z nami dłużej niż 3 lata - poinformowała Małgorzata Ławnik, dyrektor Pionu Personalnego Kaufland Polska.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News