Kaufland
wikimedia.org
Autor Komunikaty prasowe - 18 Grudnia 2019

Związkowcy przyparli sieć do ściany. Żądają podwyżki o 800 zł

Kaufland Polska twierdzi, że nie jest w stanie spełnić żądań związków zawodowych w postaci 800 zł podwyżki dla każdego pracownika - informuje money.pl. Niebawem rozpoczną się negocjacje na linii zarząd - związkowcy, z udziałem mediatora wyznaczonego przez MPiPS. Niemiecka sieć ma w Polsce ponad 200 sklepów, w których zatrudnia około 15 tys. pracowników.

Kaufland twierdzi, że nie ma pieniędzy na podwyżki

Kaufland Polska twierdzi, że nie jest wstanie spełnić roszczeń swoich związków zawodowych. Ich żądania to 800 zł podwyżki dla każdego pracownika zatrudnionego w spółce. Portal dlahandlu.pl informuje, że przedatwiciele spółki, po odrzuceniu postulatu, nie zaproponowali związkowcom żadnej innej kwoty. Pracodawca zapowiedział jedynie, że nie odbierze pracownikom dodatku frekwencyjnego. Związkowcy Wolnego Związku Zawodowego "Jedność Pracownicza" jednak się nie poddają. Wciąż żądają po 800 zł dla każdego pracownika.

Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacjiEmerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacjiCzytaj dalej

MPiPS wyznaczy mediatora

Kolejny etap rokowań zakończył się więc podpisaniem protokołu rozbieżności między związkowcami a pracodawcą. Jak zapowiada związek zawodowy, niebawem rozpoczną się negocjacje z udziałem mediatora, wyznaczonym przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

"Ciąg dalszy rokowań w sprawie podwyżek płac w Kauflandzie zakończył się podpisaniem protokołu rozbieżności. Związek w ten sposób przechodzi do kolejnego etapu sporu zbiorowego, którym są mediacje. Negocjacje z udziałem mediatora, wyznaczonego przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej odbędą się niebawem. O terminie będziemy was informować . Na obecną chwilę spółka Kaufland nie była w stanie zaproponować żadnej kwoty podwyżki. Związek nadal podtrzymuje postulat wzrostu płac o 800 zł dla każdego pracownika zatrudnionego w spółce. Ponadto, uzyskaliśmy informację, że dodatek za frekwencję nie będzie zabrany" - napisali związkowcy po spotkaniu z zarządem.

Kaufland i Lidl to jedna rodzina

Kaufland to sieć hipermarketów, należących do niemieckiej grupy Schwarz, do której należy także Lidl. Jak wynika ze sprawozdania finansowego spółki, przychody Kaufland Polska wyniosły w 2018 roku 9,9 mld zł, spadając względem 2017 roku o 3,3 proc. Dla porównania Lidl, posiadający w Polsce już ponad 670 sklepów, zanotował na terenie Polski w 2018 roku 18,3 mld zł przychodów. Jak informował we wrześniu portal dlahandlu.pl, Kaufland posiada w Polsce 212 sklepów, w których zatrudnia około 15 tys. pracowników.

Zakaz handlu 2020 zaskakuje. Kupisz tylko do 14:00Zakaz handlu 2020 zaskakuje. Kupisz tylko do 14:00Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Takiej promocji w Rossmannie jeszcze nie było. Dwa produkty za darmo
  2. Pacjentka przeżyła koszmar na jednym z warszawskich SOR-ów. "Klęczałam na korytarzu z bólu. Nikt z personelu w ogóle się tym nie przejął"
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  5. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  6. To jest kosmos, powariowali! Szynka i śledzie w Biedronce po złotówce, gęś za 2 złote, niebywałe

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News