Kaufland idzie w ślady Biedronki
Wikimedia/Martin Strachoň
Autor Radosław Święcki - 16 Lutego 2021

Kaufland przyśpieszy proces wycofania jaj z chowu klatkowego

Choć Kaufland miał wycofać jaja z chowu klatkowego w perspektywie najbliższych pięciu lat, to sieć informuje o przyspieszeniu tego procesu. Nie można wykluczyć, że dostępne w asortymencie sieci świeże jaja będą pochodziły wyłącznie z chowu ściółkowego, ekologicznego lub z wolnego wybiegu już w przyszłym roku. Tym samym Kaufland idzie w ślady innej popularnej sieci.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Kaufland przyspiesza wycofywanie jaj z chowu klatkowego
  • Kiedy jaja z chowu klatkowego zaczną znikać
  • W ślady jakiej sieci idzie Kaufland

Kaufland przyspieszy proces wycofywania jaj klatkowych?

Kaufland miał wycofać jaja z chowu klatkowego do 2025 roku. Jak informuje jednak portal wiadomoscihandlowe.pl, sieć w trosce o dobrostan kur niosek postanowiła przyspieszyć ten proces.

Kaufland podjął już rozmowy z partnerami i ma dążyć do tego, aby już na początku przyszłego roku jaja z chowu klatkowego (tzw. „trójki”) zostały zastąpione w asortymencie sklepu przez jaja pochodzące z chowu ściółkowego, ekologicznego lub z wolnego wybiegu.

Jaja pochodzące z alternatywnych form chowu klienci jak przypomina portal już dziś mogą znaleźć w asortymencie sieci.

Pod markami własnymi Kaufland oferuje wyłącznie jaja z chowu alternatywnego, takie jak jaja świeże K-Classic z chowu ściółkowego oraz z wolnego wybiegu, jaja K-Bio z chowu ekologicznego, a także jaja od kur zielononóżek marki K-Stąd Takie Dobre!, których warunki chowu są identyczne jak w przypadku chowu na wolnym wybiegu.

Ponadto Kaufland zwraca uwagę, że jaj z chowu klatkowego klienci nie znajdą również w niektórych rodzajach makaronów, gofrach, bułeczkach mlecznych czy biszkoptach marki K-Classic. Klienci sieci jak przypominają wiadomoscihandlowe.pl mają również możliwość zakupienia majonezu czy pasty jajecznej ze szczypiorkiem K-Stąd Takie Dobre!, w których wykorzystano jaja pochodzące od kur z chowu na wolnym wybiegu.

Kaufland idzie w ślady Biedronki

Przyspieszając proces wycofywania jaj z chowu klatkowego Kaufland idzie w ślady Biedronki, która w zeszłym roku ogłosiła przyspieszenie wycofywanie takich jaj ze swojego asortymentu, podkreślając, że „ten mały krok dla ludzkości, może okazać się prawdziwym skokiem dla zwierząt”.

W związku z owym przyspieszeniem „trójek” nie można od tego roku kupić np. w warszawskich sklepach sieci.

- Bardzo dokładnie przygotowywaliśmy się do ogłoszenia tej decyzji. To wyzwanie operacyjne także dla naszych partnerów i dostawców. Jednakże wiemy, że tak jak dla nas w Biedronce, dla wielu Polaków dobrostan zwierząt jest bardzo istotny. Nasza decyzja to odpowiedź na oczekiwania konsumentów oraz sygnał do zmiany dla całego rynku - podkreślał w komunikacie sieci Marcin Domański, dyrektor handlowy w sieci Biedronka.

Jaja z chowu klatkowego mają być sukcesywnie wycofywane w ciągu tego roku ze wszystkich sklepów Biedronki w Polsce.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News