kasjer
Wikipedia/Henryk Borawski
Autor Komunikaty prasowe - 27 Grudnia 2019

Kasjerzy posiadają kompetencje warte tysiące złotych. Nadchodzące zmiany otworzą im szansę na rozwój

Kasjer może niedługo stracić pracę - wszystko przez dynamiczny rozwój technologiczny, który może zastąpić człowieka automatyzacją. Nie oznacza to jednak dla niego, że pozostanie bezrobotny - jego umiejętności mogą zapewnić mu lepszą pracę w przyszłości.

Kasjer może przebranżowić się na programistę

Kasjer to zawód, na którego zapotrzebowanie znacząco zmniejszy się w ciągu najbliższych lat lub nawet całkowicie zaniknie, jak wynika z prognoz Kodilla.com. Osoby pracujące w tym zawodzie nie muszą jednak liczyć się z wizją bezrobocia, gdyż posiadają wiele umiejętności, które dają perspektywy do przebranżowienia się na programistę, jak wskazuje portal.

Kompetencje kasjera

Kasjer poza kompetencjami miękkimi, poszukiwanymi w branży IT, takimi jak dokładność, skrupulatność, dbałość o szczegóły, systematyczność, ma również umiejętności analitycznego myślenia oraz zdolności matematyczne, które nabył rozliczając codzienne saldo i kasę lub podczas płatności gotówkowych.

“Choć dla wielu osób wizja kasjera przebranżawiającego się na programistę może brzmieć utopijnie, trzeba tu zapomnieć o stereotypach. Programowania może nauczyć się każdy, nawet osoba nietechniczna, bez żadnego doświadczenia w branży. Oczywiście nauka “od zera” będzie trudniejsza i dłuższa, ale jest to cel jak najbardziej możliwy do osiągnięcia” - wskazuje Magdalena Rogóż, ekspertka ds. rynku IT ze szkoły programowania online Kodilla.com.

“Ułatwiony start w IT na pewno będą mieli kasjerzy, którzy do tej pory pracowali w instytucjach bankowych, urzędach, sądach, czyli w tzw. “okienkach kasowych” – ze względu na posiadane, rozbudowane kompetencje techniczne, potrzebne do obsługi programów księgowych i innych umożliwiających wprowadzanie wpłat do systemu” - dodała ekspertka.

Masz któreś z takich świątecznych staroci? Możesz zarobić na sprzedaży tysiące złotych (LISTA)Masz któreś z takich świątecznych staroci? Możesz zarobić na sprzedaży tysiące złotych (LISTA)Czytaj dalej

Zarobki kasjera

Jak wynika z danych serwisu Wynagrodzenia.pl, mediana zarobków kasjera wynosi 2,6 tys. zł brutto/m-c. Programista zarabia nieporównywalnie więcej, bo aż 6,9 tys. zł brutto/mc. Najlepiej zarabiają programiści specjalizujący się w Javie, ich średnia wypłata wynosi 8,2 zł brutto/m-c. Opcja przebranżowienia się na taki zwód dla kasjera to zatem bardzo ciekawa perspektywa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Antyfake - najpopularniejszy portal fact-checkingowy. Najważniejsze informacje
  2. Biznes Info. Codzienne wieści ze świata biznesu i finansów
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Biznes Info - portal o finansach małych i dużych
  5. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  6. Antyfake to prężnie rozwijający się portal fact-checkingowy. Walczy z dezinformacją w sieci

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News