Fot. Jakub Kaminski/East News, Warszawa, 22.07.2020. Akcja Greenpeace w obronie lasow przed siedziba Generalnej Dyrekcji Lasow Panstowych.
https://eastnews.pl/Jakub-Kaminski
Autor Kamila Jeziorska - 16 Września 2020

Do końca miesiąca projekt nowych kar. Prawo będzie jeszcze surowsze

Kary za przestępstwa przeciw funkcjonariuszom zostaną zaostrzone. - Podjęliśmy decyzję dotyczącą znaczącego umocnienia bezpieczeństwa policjantów, poinformował w środę premier Mateusz Morawiecki, a szef MSWiA Mariusz Kamiński dodał, że do końca miesiąca zostanie przedstawiony projekt zaostrzający kary. Ile będzie groziło za pobicie funkcjonariusza?

Kary zostaną zaostrzone

Kary zostaną zaostrzone głównie przez wydarzenie, do którego doszło na terenie gminy Jaworzyna Śląska. Dwóch mężczyzn zaatakowało wówczas dwóch funkcjonariuszy policji. Premier Mateusz Morawiecki, Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński oraz Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk doszli do wniosku, że zachowanie mężczyzn jest karygodne. Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że doszło do "bardzo niedobrego i absolutnie nieakceptowalnego zajścia". Jakie będą tego konsekwencje?

Rydzyk z ogromną dotacją jeszcze w tym roku. Dostanie 64,4 mln zł, już wiemy na coRydzyk z ogromną dotacją jeszcze w tym roku. Dostanie 64,4 mln zł, już wiemy na coCzytaj dalej

Kary finalnie zostaną zaostrzone. - Wydawałoby się, że to zwyczajne wezwanie policji do pewnej sytuacji, okoliczności, która tego wymagała. Widzieliśmy tutaj brutalne pobicie policjantów przez uczestników tego zajścia, powiedział Morawiecki i podkreślił, że obecnie policja w Polsce cieszy się zaufaniem, aż 80 proc. obywateli. - Razem z panem ministrem podjęliśmy decyzję znaczącego umocnienia bezpieczeństwa również policjantów. Oni powinni być pewni, że takie sytuacje jak ta, którą widzieliśmy tutaj na filmiku, nie mogą mieć miejsca, że państwo polskie za nimi stoi, skwitował. Jakie nadchodzą zmiany?

DZISIAJ GRZEJE:
1. Cztery razy wyższe mandaty, postój jako kara. Zmiany w kodeksie drogowym są tylko kwestią czasu?
2. Najstraszniejsza epidemia w dziejach. Dlaczego czarna śmierć zebrała tak wielkie żniwo?

Kary za przestępstwa przeciwko funkcjonariuszom

Kary będą groziły za popełnione przestępstwa wobec funkcjonariuszy, ponieważ rząd chce umacniać ich bezpieczeństwo. "Z kolei szef MSWiA Mariusz Kamiński zadeklarował, że każdy funkcjonariusz, który dozna obrażeń w związku z wykonywaną służbą, zostanie otoczony troską i pomocą zarówno swoich przełożonych, jak i MSWiA. Zapowiedział także nagrody dla policjantów za odwagę i profesjonalizm w swych interwencjach", pisze Dziennik Gazeta Prawna.

Nowe uprawnienia dla polskich funkcjonariuszy. Mandat możesz dostać nawet za niesubordynacjęNowe uprawnienia dla polskich funkcjonariuszy. Mandat możesz dostać nawet za niesubordynacjęCzytaj dalej

Kary w nowym wydaniu zostaną przedstawione przez ministra Kamińskiego do końca tego miesiąca. - Jeżeli chodzi o czynną napaść na funkcjonariusza, mieliśmy około 1,5 tys. przestępstw, a jeżeli chodzi o znieważenie funkcjonariusza mieliśmy ok. 50 tys. przestępstw, powiedział Kamiński i podkreślił, że przepisy obejmą także duże kary finansowe, które odstraszą potencjalnych przestępców.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Robert Lewandowski zabrał głos ws. Złotej Piłki. Mówi o końcu kariery
  2. "Tomasz Komenda powinien wrócić do więzienia". Niewyobrażalnie przykre słowa matki zamordowanej
  3. Państwo dorzuci Polakom do czynszu nawet 9000 zł. Znamy warunki, bardzo łatwo je spełnić
  4. Podwyższenie emerytury nie tylko dla emerytów z 1953 r.? Zyskać mogłaby jeszcze większa grupa seniorów
  5. Najpierw rozdali po 4,2 tys. zł, a teraz chcą odebrać. Wielu Polaków musi być gotowych na kontrole
  6. Najbardziej pożądany adres w stolicy. Kuba Błaszczykowski kupił trzy apartamenty przy Złotej 44
Będzie kolejna odsłona popularnego programu. Dadzą 5 tys. zł, ale pod jednym warunkiemBędzie kolejna odsłona popularnego programu. Dadzą 5 tys. zł, ale pod jednym warunkiemCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News