Karpie będą zabijane
flickr
Autor Komunikaty prasowe - 18 Grudnia 2019

Karpie czeka masowe uśmiercanie. Szacunki mówią o milionach zabitych ryb

Karp na Święta Bożego Narodzenia to tradycja od lat. W tym roku jej ofiarą będzie 8,5 miliona ryb.

Karp na Święta Bożego Narodzenia

Karp na Święta Bożego Narodzenia jest wieloletnią tradycją. Z tego względu w grudniu zostanie zabitych około 8,5 miliona karpi, jak wynika z szacunków. Polacy mają różne zdanie, co do tego, w jakiej formie zdecydować się na karpia - żywego czy ubitego i porcjowanego. Dość zastanawiającym faktem jest to, że na kupno żywego karpia zdecydują się głównie młodzi ludzie, jak wynika z badania dla “Wirtualnej Polski”.

Prawie połowa Polaków (46 proc.) ma w planie zakup na święta żywego karpia. Dzielą się oni na dwie grupy, z których 24 prc. na pewno się na to zdecyduje, a 22 proc. “raczej tak” - wynika z badania ABR SESTA i SYNO Polska dla Wirtualnej Polski.

“Z drugiej jednak strony 49 proc. Polaków mówi, że żywego karpia nie kupi. Warto zwrócić uwagę, że największą wartość – aż 30 proc. całości – uzyskała odpowiedź "zdecydowanie nie planuję" i istotnie częściej tę odpowiedź wskazywały osoby powyżej 56. roku życia niż młodzi – do 35 lat” - informuje portal.

Co 10 Polak wierzy w emeryturę. Reszta wie, jaka jest prawdaCo 10 Polak wierzy w emeryturę. Reszta wie, jaka jest prawdaCzytaj dalej

Największy mit upadł

W ten sposób niespodziewanie upadł mit, że to właśnie starsi ludzie, którzy są przywiązani do tradycji, kupują żywe ryby po to, by je własnoręcznie zabić i przyrządzić.

“Kiedyś faktycznie kupowaliśmy żywego karpia. Ale 10 czy 15 lat temu nie było innej możliwości. To była mordęga, bo trzeba go było zabić, oprawić, upiec. Na dodatek sporo zostawało, bo w kilka osób nie zjemy całego karpia, tym bardziej że potraw jest u nas zawsze 12. A powiedzmy sobie jasno – niewiele osób przepada za tym mulistym posmakiem. Teraz wystarczy kupić kilka filetów, każdy zje po kawałku i wszyscy zadowoleni” – mówi pani Marzena ze Słupska “Wirtualnej Polsce”.

Polacy nie chcą mieć krwi na rękach

Najwięcej ludzi, którzy nie planują zakupu żywego karpa powołuje się na etyczne względy. Jest to przeszło połowa ankietowanych. 30 proc. osób, które nie kupią żywej ryby najzwyczajniej nie przepada za smakiem karpia. Pozostali wolą zdecydować się na gotowy produkt, z powodu braku czasu i ochoty na oprawianie i przyrządzanie ryby. Wśród osób, które nie mają w planach kupna żywego karpia, około 5 proc. nie organizuje lub w ogóle nie obchodzi świąt.

500 plus nie zdało egzaminu. Polacy nie będą już dostawać pieniędzy do rąk500 plus nie zdało egzaminu. Polacy nie będą już dostawać pieniędzy do rąkCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Obliczono, który hit świąteczny zarabia najwięcej. Wyprzedził nawet "Last Christmas"
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  4. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  5. To jest kosmos, powariowali! Szynka i śledzie w Biedronce po złotówce, gęś za 2 złote, niebywałe

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News