Fot. Piotr Molecki/East News. Warszawa, 12.03.2019. Rozpoczęcie obrad 382. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski. N/z: kardynal Henryk Gulbinowicz.
Fot. Piotr Molecki/East News
Autor Paulina Musianek - 10 Listopada 2020

Oskarżany w aferze pedofilskiej kard. Gulbinowicz trafił do szpitala. Jego stan jest poważny

Według nieoficjalnych doniesień Radia Wrocław, kardynał Henryk Gulbinowicz trafił do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu. Stan duchownego określany jest jako bardzo poważny.

Kard. Gulbinowicz w szpitalu

Jak donosi Radio Wrocław, we wrocławskim szpitalu właśnie trwa walka o życie 97-letniego kardynała. Z nieoficjalnych informacji wynika, że duchowny jest nieprzytomny. Nie wiadomo jednak co spowodowało jak duże zagrożenie życia.

Jak podaje „Gazeta Wrocławska”, kard. Gulbinowicz trafił do szpitala w środę. Przewieziono go z miejsca jego zamieszkania - Domu Księży Emerytów we Wrocławiu. Kilka dni przed tym w domu odwiedzili go watykańscy wysłannicy, którzy przekazali informację o karach, które na niego nałożono.

Afera pedofilska kard. Gulbinowicza

W piątek Stolica Apostolska podjęła decyzję w sprawie kard. Henryka Gulbinowicza. Podano, że „w wyniku przeprowadzenia dochodzenia w sprawie oskarżeń wysuwanych pod adresem kard. Henryka Gulbinowicza oraz po przeanalizowaniu innych zarzutów dotyczących kardynała Stolica Apostolska podjęła w stosunku do niego decyzję o zakazie uczestnictwa w jakichkolwiek celebracjach lub spotkaniach publicznych oraz używania insygniów biskupich”. Stracił również przywilej pochówku w katedrze.

Dodatkowe benefity dla ogromnej grupy polskich emerytów? Dodatkowe świadczenia dla tysięcy seniorów jednym z głównych postulatów ŚIRDodatkowe benefity dla ogromnej grupy polskich emerytów? Dodatkowe świadczenia dla tysięcy seniorów jednym z głównych postulatów ŚIRCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. Narodowa kwarantanna tuż tuż. Znamy już możliwą datę lockdownu
2. Ogromny smutek i żal, wielkie pożegnanie Andrzeja Strzeleckiego w "Klanie". Wszyscy fani będą wzruszeni
3. 500 plus do przemeblowania, rząd zaplanował zmiany. Znamy już szczegóły

Nakazano mu również wpłacenie „pewnej sumy pieniędzy jako darowizny na działalność Fundacji św. Józefa powołanej przez Konferencję Episkopatu Polski w celu wspierania działań Kościoła na rzecz ofiar nadużyć seksualnych, pomocy psychologicznej oraz prewencji i kształcenia osób odpowiedzialnych za ochronę nieletnich”.

Afera dotyczy przede wszystkim podejrzeń zarówno o molestowanie, jak i o krycie pedofilów w sutannach.

- Zależało mi tak naprawdę na jakiejkolwiek karze, żeby Gulbinowicz nie był traktowany jak bohater. Mam nadzieję, że teraz zostanie wyjaśniony udział franciszkanów w podsyłaniu mu seminarzystów - mówi Karol Chum Wyborczej, który oskarżył kardynała o molestowanie.

- To pokazuje, że w Stolicy Apostolskiej coś się zmieniło, że papież Franciszek naprawdę jest tym, który z kwestią nadużyć seksualnych w Kościele chce zrobić porządek. Kończą się czasy bezkarności, a to, że padło na kardynała, dowodzi, że nikt, niezależnie od pozycji, nie ucieknie od sprawiedliwości - dodał pokrzywdzony.

Po upublicznieniu informacji o poważnym stanie 97-latka zaczęto mówić, że to właśnie decyzja Stolicy Apostolskiej oraz późniejsze jej konsekwencje miały wpływ na stan zdrowia duchownego.

Od dziś możesz składać wnioski o dodatkowe pieniądze. Wyczekiwany zasiłek wracaOd dziś możesz składać wnioski o dodatkowe pieniądze. Wyczekiwany zasiłek wracaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Fatalna informacja dotarła do mediów. Niestety, nie żyje zasłużony Mariusz Wojtalewicz
  3. Już od jutra w życie wchodzi nowy zakaz. Duże utrudnienia dla tysięcy Polaków
  4. W sobotę zamknęli część gospodarki, w niedzielę chcą sprawę odkręcać. Jest pomysł na otwarcie sklepów
  5. Niemcy handlują nim na potęgę. Gaz pieprzowy sprzedają nawet Somalii
  6. Odkrycie sprzed tysięcy lat na Śląsku. Ostatni tego typu skarb, powstał jeszcze przed Chrystusem
  7. Anna Lewandowska szczerze o spaniu z Robertem Lewandowskim. Pomaga im jeden, tajemniczy sprzęt
  8. 1 banalna sztuczka i problem przy robieniu pierogów znika w zapomnienie. Korzystają z niego Gessler i Makłowicz
Biedronka, Lidl i Kaufland wprowadzają kolejne zmiany. Wszyscy powinni o nich wiedziećBiedronka, Lidl i Kaufland wprowadzają kolejne zmiany. Wszyscy powinni o nich wiedziećCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News