Kary za nieobecność dziecka w szkole, nawet 10 tys. zł grzywny.
Pixabay/klimkin
Autor Wiktoria Pękalak - 22 Sierpnia 2020

Nie chcesz puścić dziecka do szkoły już od września? Przygotuj się na karę 10 tys. zł

Ogromne kary dla rodziców, którzy w trosce o zdrowie dzieci i własne nie puszczą pociech do szkoły. Resort jest bezlitosny, a epidemiolodzy bezradni. Za absencję dziecka można zapłacić nawet 10 tys. zł kary, która może być nałożona wielokrotnie. Jej łączny koszt nie może przewyższyć jednak 50 tys. zł.

Kary dla rodziców, którzy nie puszczą dzieci do szkoły

Obowiązek szkolny dotyczy każdego do 18. roku życia. Tak będzie także w tym roku, w czasie światowej epidemii dzieci do szkoły iść muszą - takie jest stanowisko Ministerstwa Edukacji Narodowej, które, zapytane przez “Rzeczpospolitą” o możliwość pozostawienia dzieci w domu, zagroziło wysokimi karami.

Tak jak działo się to do tej pory, dzieci i młodzież w wieku szkolnym do szkoły chodzić muszą. Jedyne, co zwalnia je z obowiązku, to choroba bądź fakt przebywania na kwarantannie jednego z członków rodziny.

Aż 4 tys. zł dodatku do emerytury miesięcznie. Coraz więcej Polaków ma szansę się załapaćAż 4 tys. zł dodatku do emerytury miesięcznie. Coraz więcej Polaków ma szansę się załapaćCzytaj dalej

Kara może być naprawdę ogromna

Nieusprawiedliwiona absencja uczniów w wieku szkolnym przez ponad połowę miesiąca podlega wysokim karom. Grzywna może wynieść nawet 10 tys. zł i dotyczy także sześciolatków chodzących do zerówki.

Możliwe jest nauczanie dziecka w domu, jednak na to zgodę musi wyrazić dyrektor placówki, do której powinien uczęszczać uczeń.

Możesz dostać nawet 106 tys. zł ze specjalnego programu. Setki Polaków już się załapałoMożesz dostać nawet 106 tys. zł ze specjalnego programu. Setki Polaków już się załapałoCzytaj dalej

Już 1 września uczniowie zasiądą w szkolnych ławkach

MEN zadecydowało - dzieci do szkół od września na pewno pójdą w dotychczasowym trybie nauczania. Jedynie w miejscach, gdzie sytuacja epidemiologiczna będzie najpoważniejsza możliwe będzie nauczanie zdalne bądź hybrydowe.

DZISIAJ GRZEJE:
1. 10-letnia dziewczynka zaszła w ciążę. Porażające, kto okazał się ojcem
2. Polskie media przekazały tragiczną wiadomość. Nie żyje wybitna Polka, tysiące osób w żałobie
3. Dziennikarka "Dzień dobry TVN" odchodzi, bo była "niewygodna"? Zaskakujące doniesienia

Dyrektorzy szkół dostali już wytyczne którymi powinni się kierować przy planowaniu działania placówek. Nie są to jednak żadne szczegółowe informacje, a jedynie szereg wskazówek.

Epidemiolodzy i lekarze są nieco innego zdania niż minister edukacji, który twierdzi, że szkoły, przy odpowiedniej organizacji pracy są miejscami bezpiecznymi. Już na początku sierpnia lek. Łukasz Durajski, rezydent pediatrii mówił w rozmowie z Onetem ocenił pomysł powrotu do szkół jako całkowicie negatywny ze względu na tendencję wzrostową zakażeń. Przypomnijmy, że te słowa padły na początku sierpnia, kiedy nowych przypadków zakażonych było o połowę mniej.

Lepiej przelej krewnemu pieniądze na konto. W przeciwnym razie skarbówka weźmie cię pod lupęLepiej przelej krewnemu pieniądze na konto. W przeciwnym razie skarbówka weźmie cię pod lupęCzytaj dalej

Cztery dni temu podczas rozmowy z Wirtualną Polską, epidemiolog, prof. Marcin Czech zaznaczył, że kluczowe w zapobieganiu rozprzestrzeniania się wirusa będzie troska o zachowanie dystansu wśród uczniów. Trudno jednak wyegzekwować to od dzieci, które mogą być nieświadome zagrożenia, a w tak młodym wieku ten dystans społeczny praktycznie nie istnieje - dzieci piją z tych samych butelek, dzielą się jedzeniem. Nawet jeśli uda się utrzymać dystans w szkole, podczas powrotów do domu nie musi być on wcale zachowywany.

Wyjdziesz na grzyby i skończysz z mandatem 500 zł. Brzmi jak żart, ale o wpadkę łatwoWyjdziesz na grzyby i skończysz z mandatem 500 zł. Brzmi jak żart, ale o wpadkę łatwoCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niemieckie media oceniły Roberta Lewandowskiego. Aż trudno uwierzyć, jakie oceny dostał
  2. Nowy zakaz dla części turystów. Dotyczy tysięcy ludzi
  3. Bill Gates ma tym razem wyjątkowo złe wieści. Milioner zasmuci większość osób
  4. Bank ING radzi jak nie stracić pieniędzy z karty. Sposoby są proste, chociaż często o nich zapominamy
  5. Zajęli mu konto za 14 lat niepłacenia abonamentu, zrobił więc jedną rzecz. Sąd uznał, że nie musi płacić
  6. Babcia zdradziła jej 7 sekretów kiszenia ogórków. Dzięki nim zawsze wyjdą idealnie twarde i chrupkie
Bank ING radzi jak nie stracić pieniędzy z karty. Sposoby są proste, chociaż często o nich zapominamyBank ING radzi jak nie stracić pieniędzy z karty. Sposoby są proste, chociaż często o nich zapominamyCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News