3 lata więzienia za łamanie zasad bonu turystycznego
goodfreephotos.com
Autor Wiktoria Pękalak - 19 Czerwca 2020

Nawet nie próbuj kombinować z bonem turystycznym. Program obwarowany surowymi przepisami, do 3 lat więzienia

Projekt Ustawy o Polskim Bonie Turystycznym zawiera szereg uwag dotyczących dysponowania nim. Dla tych, którzy się nie dostosują przewidziane są surowe kary.

Ustawa przewiduje kary nawet do trzech lat więzienia

Przedstawiony przez prezydenta projekt ustawy o Polskim Bonie Turystycznym bardzo konkretnie odnosi się do tego kto wakacyjne bony może realizować. Tutaj powinni uważać zwłaszcza przedsiębiorcy. Firma, realizująca usługi związane z turystyką, będzie musiała zarejestrować się w systemie Polskiej Organizacji Turystycznej. Rejestracja jest równoznaczna ze zgodą na ewentualną kontrolę.

Za co dokładnie możemy spodziewać się kar

Kary są przewidziane głównie za manipulacje dotyczące oferty dedykowanej dla dzieci. Jeśli przedsiębiorca przyjmie bon, pokrywający koszty niezwiązane z wypoczynkiem dzieci (chodzi tutaj głównie o opłacanie pobytu, ustawa nie przewiduje możliwości realizowania bonu na "przyjemności"), może grozić mu odpowiedzialność karna.

Będziesz chciał się zrelaksować, a wlepią ci mandat. Za kilka popularnych nawyków na plaży grozi karaBędziesz chciał się zrelaksować, a wlepią ci mandat. Za kilka popularnych nawyków na plaży grozi karaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nowy mandat ukarze, ale nie za prędkość lub pasy. Policja zwróci uwagę na jeden szczegół, do zapłaty 150 zł
2. Ruszajcie na zakupy, zanim będzie za późno. W przyszłym tygodniu wzrośnie stawka VAT na popularne produkty

Podobnie sprawa wygląda też w przypadku zarejestrowania firmy w Polskiej Organizacji Turystycznej, mimo że nie spełnia przedstawionych w ustawie wymogów.

Jeden z przepisów projektu Ustawy o Polskim Bonie Turystycznym głosi także, że "kto, nie będąc do tego uprawnionym, używa w nazwie, w firmie lub do określenia wykonywanej przez siebie działalności gospodarczej albo w reklamie określenia 'Polski Bon Turystyczny' podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3" (Rodz. 6., Art. 38.)

Najciekawsze samochody PRL-u, które nie trafiły do seryjnej produkcji. Kilka z nich robi wielkie wrażenieNajciekawsze samochody PRL-u, które nie trafiły do seryjnej produkcji. Kilka z nich robi wielkie wrażenieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niepokojące doniesienia wstrząsnęły mediami. Znana piosenkarka na łożu śmierci?
  2. Prześliczna Karolina pędziła motocyklem na solarium. Tragiczna śmierć. Nie żyje
  3. Tysiące Polaków co roku gnało w jedno miejsce na wakacje. W ostatniej chwili władze zablokowały przyjazd
  4. Sejm podjął decyzje w sprawie nowego 500 plus. Korzystać będzie można jeszcze dłużej
  5. Kim jest Mirosław Piotrowski? Najważniejsze postulaty kandydata na prezydenta
  6. „Jarek, czemu nie poleciałeś z bratem?". Kontrowersyjny manifest taksówkarza

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News