Kara finansowa za niestawienie przed komisją
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 16.07.2019. Warszawskie komisje rekrutacyjne wywiesily listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do szkol srednich.
Autor Komunikaty prasowe - 11 Lutego 2020

Ruszyły obowiązkowe komisje dla 200 tysięcy osób. Absencja grozi grzywną, a nawet więzieniem

Kara za niestawienie się na komisji może być dotkliwa. Obowiązkowe badania obejmą 215 tys. osób., którzy urodzili się w 2001 r. i potrwają do 30 kwietnia. Kwalifikacja wojskowa będzie przeprowadzana przez powiatowe komisje lekarskie.

Kara za absencję

Kara za niestawienie się na komisji wojskowej to grzywna lub pozbawienie wolności. Przewidziane są także przymusowe doprowadzenia przez policję. Jeśli osoba będzie dłużej unikała komisji, sprawa może trafić do prokuratury. Sugerowana kara to 2 lata ograniczenia wolności.

Nie tylko 500 plus, ale także zasiłek. Wiele mam w ciąży nie ma pojęcia ile im przysługujeNie tylko 500 plus, ale także zasiłek. Wiele mam w ciąży nie ma pojęcia ile im przysługujeCzytaj dalej

Badanie komisji

Co bada komisja? Przede wszystkim ogólną sprawność fizyczną, słuch, a także wzrok. Ci, którzy zostali wezwani po raz pierwszy muszą zabrać stosowne dokumenty tj. dowód osobisty, kwalifikacje zawodowe, fotografię, dokumentację medyczną.

Wezwanie na komisję wystawia burmistrz, wójt lub prezydent miasta. To także oni mają obowiązek nałożenia grzywny w wypadku absencji kandydata.

Kategorie

Komisja wydaje orzeczenie o zdolności do służby wojskowej. Można uzyskać różne kategorie tj. A, B, D, E. Od osoby zdolnej do czynnej służby wojskowej do osoby trwale i całkowicie niezdolnej do czynnej służby wojskowej. Kwalifikacja wojskowa obejmie także 4 tys. kobiet.

Ulubione samochody Polaków w 2020 roku. TOP 10 najchętniej kupowanych modeli [GALERIA]Ulubione samochody Polaków w 2020 roku. TOP 10 najchętniej kupowanych modeli [GALERIA]Czytaj dalej

Powszechny obowiązek obrony RP

Kwalifikacja wojskowa odbędzie się w okresie 3 lutego - 30 kwietnia 2020 r. Kandydat do służby otrzyma wezwanie imienne z dokładnym terminem i miejscem stawienia wraz z godziną. O powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej informuje art. 32 ustawy z dnia 21 listopada 1967 r.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Agata Duda tym razem nie mogła pomóc mężowi. Nawet TVP nie ocenzurowało incydentu
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  5. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  6. Korzystasz z internetu? Możesz uzyskać od państwa nawet ponad 700 złotych, wystarczy jedna rzecz\
Warto wiedzieć coś o banku, w którym trzymasz swoje pieniądze. 10 największych banków w PolsceWarto wiedzieć coś o banku, w którym trzymasz swoje pieniądze. 10 największych banków w PolsceCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News