Pieniądze
pixabay, Gosiak1980
Autor Komunikaty prasowe - 11 Stycznia 2020

Jedna osoba złamie prawo, wysokie kary zapłacą wszyscy. Nowe, surowe przepisy wydrenują nam kieszenie?

Kara za brak segregowania śmieci będzie grozić zgodnie z unijnymi wymogami, które obowiązują od początku roku. Według nich połowa wszystkich odpadów powinna trafiać do recyklingu. W związku z tym, każda osoba powinna segregować śmieci - tego wymagają samorządy, a co za tym idzie spółdzielnie mieszkaniowe.

Kara za niesegregowanie śmieci

Kara za brak segregowania śmieci grozi od początku tego roku. “Z początkiem 2020 r. weszły w życie nowe przepisy, każde miasto musi spełnić wymóg recyklingu co najmniej połowy odpadów komunalnych” - informuje “WP”. W związku z tym, każdy mieszkaniec jest zobowiązany segregować śmieci. Jeżeli tak nie będzie się działo, wówczas trzeba będzie zapłacić dwa, a czasem nawet cztery razy więcej za wywóz odpadów.

Środki na 500 plus wzrosną aż o 90 proc. Beneficjenci świadczeń się cieszą, budżet państwa cierpiŚrodki na 500 plus wzrosną aż o 90 proc. Beneficjenci świadczeń się cieszą, budżet państwa cierpiCzytaj dalej

Problem dotyczy przede wszystkim mieszkańców bloków

Najbardziej problematyczne będzie to dla mieszkańców bloków, bo gdy tylko jedna osoba będzie unikać segregacji śmieci, karę poniosą wszyscy. Nie jest możliwe, by uniknąć tej odpowiedzialności. Tak informują prawnicy z Haloprawo.pl w opini sporządzonej dla “Fakt24”. "W praktyce będzie trudno ustalić, kto jest sprawcą niedokonywania selekcji odpadów. Próba odszukania takich osób będzie żmudną pracą. Do tego osobie tej należałoby udowodnić, że to właśnie przez jej działanie została zwiększona opłata" - cytuje “WP”.

Kontenery z niesegregowanymi odpadami będą oznaczone naklejką

Stawka za wywóz śmieci w Warszawie za gospodarstwo domowe w budynku wielorodzinnym wynosi 65 zł. Jeśli na wszystkie rodziny tylko jedna będzie unikać segregacji, to wszystkie rodziny będą zmuszone zapłacić 130 zł.

Kontenery, w których znajdują się odpady niesegregowane będą oznakowane specjalną naklejką. W przypadku, gdy pojemnikach na szkło znajdzie się na przykład papier, to pracownicy firmy odbierającej odpady nakleją odpowiedni znaczek i zostawią je do odbioru w dniu, gdy będą zbierane odpady zmieszane. W przypadku, gdy firma zbierająca odpady odnotuje, że problem się powtarza, wówczas zostaną o tym poinformowane władze gminy i opłata za wywóz śmieci zostanie podniesiona.

Nadchodzą ważne zmiany terminów 500 plus. Pieniądze będą przyznawane na innych zasadachNadchodzą ważne zmiany terminów 500 plus. Pieniądze będą przyznawane na innych zasadachCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Anna Jantar byłaby zachwycona. Wnuczka odziedziczyła cechy babci i mamy
  2. Napój oczyszczający tętnice. Wystarczy pić dwa razy dziennie
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  5. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  6. W ostatniej chwili zmieniono zasady, emeryci nie mieli o nich pojęcia. Chodzi o dodatkowe 500 złotych do emerytury

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News