kara śmierci za koronawirusa
PHOTO: EAST NEWS/AFP A woman wears a colourful mask on a street in Hong Kong to protect against a deadly pneumonia virus 01 April 2003. Hundreds of residents in a housing estate may be moved to a government quarantine centre after 185 residents came down with the disease known as severe acute respiratory syndrome (SARS) as the death toll in Hong Kong reaches 15 with 610 people infected.
Autor Komunikaty prasowe - 6 Lutego 2020

Kara śmierci za koronawirusa. Obława w Chinach ma powstrzymać epidemię

Kara pozabawienia wolności lub nawet... śmierci za rozprzestrzenianie koronawirusa to jeden z pomysłów Chin na powstrzymanie epidemii. Czy ta radykalna metoda uchroni innych przed zarażeniem?

Kara za celowe roznoszenie koronawirusa

Liczby mówią same za siebie. 20 tys. zakażeń, 420 zgonów, 170 tys. osób pod obserwacją. Chiński wirus dotarł już niestety do Europy, Australii, a także Ameryki Północnej. Liczba zakażonych wciąż rośnie, dlatego władze Chin postawnowiły wprowadzić radykalne środki zaradcze i surowe kary, aby opanować nad epidemią. Ludziom już nie tylko jest mierzona temperatura w sklepach, hotelach, na stacjach kolejowych. Teraz na obywateli Chin może zostać nałożona kara pozbawienia wolności za celowe roznoszenie koronawirusa. O nowych przepisach poinformował dziennik „South China Morning Post”.

Ponad milion Polaków musi pilnie wymienić dowód osobisty. W innym przypadku grozi im kilka tysięcy złotych karyPonad milion Polaków musi pilnie wymienić dowód osobisty. W innym przypadku grozi im kilka tysięcy złotych karyCzytaj dalej

Powstrzymać epidemię

Chińskie władze zdecydowały się na tak radykalne krok w wyniku ostatnich incydentów. Osoby podejrzewane o zakażenie wirusem celowo pluły na lekarzy i pielęgniarki nie doczekawszy się szybkiego przyjęcia. Podobne wydarzenia zdarzały się również w urzędach, a nawet w sklepach.

"Sądy w różnych częściach Chin ogłosiły wytyczne prawne, mające na celu zahamowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Za rozpowszechnianie fałszywych informacji grozić może do 15 lat więzienia, a ci, którzy odmówią kwarantanny, ryzykują wyrokiem do siedmiu lat", czytamy na onet.pl. To jednak nie wszystko. W północno-wschodniej prowincji Heilongjiang, sąd zdecydował się na na najwyższa karę - karę śmierci. Grozi ona tym, którzy celowo roznoszą niebezpieczny wirus, zagrażając tym samym zdrowiu i bezpieczeństwu publicznemu.

Co więcej, przewidziano także nagrody dla osób, które przekażą informacje o ukrywających się chorych. Nagroda w wysokości 1000 juanów (550 zł) może trafić do sygnalistów, którzy wskażą osoby przebywające w ostatnim czasie w mieście Wuhan lub jego okolicach.

Plebiscyt Plebiscyt "Mistrzowie parkowania". Straż miejska zachęca do głosowania na najgorzej zaparkowane auto [ZDJĘCIA]Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje gwiazda Polsatu. Zmarła zaraz po zdjęciach
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  4. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  5. Już pewne. Koniec 500 plus, wszyscy dostaną w rzeczywistości o wiele mniej
Najbardziej absurdalne podatki w Polsce. Jedne budzą zdziwienie, inne wywołują śmiechNajbardziej absurdalne podatki w Polsce. Jedne budzą zdziwienie, inne wywołują śmiechCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News