Kara za głupi pomysł
pixabay
Autor Kasper Starużyk - 3 Stycznia 2020

Zrobił coś bardzo niebezpiecznego przed samym lotem. Teraz musi zapłacić 65 tys. zł kary

Kara w wysokości 65 tys. zł została wymierzona za spowodowanie bardzo niebezpiecznej sytuacji. Doszło do niej w Chinach, na lotnisku Anqing. Jeden z pasażerów postanowił wrzucić kilka monet do silnika samolotu "na szczęście", tuż przed odlotem.

Do całej sytuacji doszło w lutym 2019 r. na chińskim lotnisku, jednak dopiero teraz chińskie władze wydały wyrok w tej sprawie, pisze money.pl. Lu Chao, który wpadł na pomysł wrzucenia do samolotwego silnika kilku monet "na szczęście" tuż przed startem, odpowie za zakłócanie porządku publicznego. Chińczyk bronił się mówiąc, że leci po raz pierwszy i nie wiedział, że monet nie należy wrzucać do silnika.

Kara za niefrasobliwy pomysł

Pracownicy lotniska, którzy zauważyli monety w silniku przed wylotem musieli wstrzymać lot i ewakuować pasażerów. Samolot był uziemniony przez następny dzień, kiedy to wreszcie udało się zorganizować lot zastępczy.

Chińczykowi w rezultacie nakazano wypłacić odszkodowanie opiewające na 120 tys. juanów, co przekłada się na równowartość 65,5 tys. złotych.

Nie odbiorą śmieci i zostawią naklejkę. Zostaniesz z problemem i sporą karą do opłaceniaNie odbiorą śmieci i zostawią naklejkę. Zostaniesz z problemem i sporą karą do opłaceniaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wtopa Natalii Oreiro na Sylwestrze Marzeń. Wszystko widać na nagraniu
  2. Jacek Rozenek już wcześniej miał niepokojące objawy. Lekarze w żaden sposób nie ostrzegli go przed udarem
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od 1 stycznia zmiany w kontrolach drogowych. Policja sprawdzi jedną, ważną rzecz więcej w twoim aucie
  5. Fiskus zapuka do ciebie i zabierze pieniądze. Będziesz płacił podatki za zmarłych
  6. ZUS przekazał smutną wiadomość dla emerytów. Sprawdza się najczarniejszy scenariusz

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News