Kanada znalazła sposób na koronawirusa?
pixabay/gtriay
Autor Radosław Święcki - 29 Marca 2020

Dane z Kanady nie pozostawiają wątpliwości. Zachowanie jednej reguły sposobem na epidemię

Kanada znalazła sposób na ograniczenie liczby zachorowań na koronawirusa? Dane z prowincji Kolumbia Brytyjska jasno dowodzą, co jest najważniejsze w zapobieganiu kolejnym zakażeniom.

Kanada znalazła sposób na wirusa?

Kanada wprowadza nowe obostrzenia dotyczące podróży. Premier Justin Trudeau zapowiedział w sobotę, że od poniedziałku nikt, u kogo będą widoczne objawy zarażenia, takie jak kaszel, gorączka czy trudności w oddychaniu, nie będzie mógł wsiąść do samolotu ani pociągu na trasach krajowych.

Premier Kanady zwrócił uwagę na informacje płynące z Kolumbii Brytyjskiej, gdzie jak pokazują dane wzrost liczby zakażeń koronawirusem spowolnił.

Mandat do 500 zł lub skierowanie sprawy do sądu. Patrole przy wjazdach do miejscowości kontrolują autaMandat do 500 zł lub skierowanie sprawy do sądu. Patrole przy wjazdach do miejscowości kontrolują autaCzytaj dalej

Co przyczyniło się do spadku? Według dr Bonnie Henry, która odpowiada za służbę zdrowia w tej prowincji, na spadek tempa wzrostu liczby nowych przypadków zakażeń koronawirusem wpłynęło przestrzeganie ograniczeń w kontaktach z ludźmi. Według danych przyrost liczby nowych zakażonych mógł zostać zmniejszony nawet o połowę.

Polska Agencja Prasowa powołując się na zagraniczne źródła, zwraca uwagę na dane, według których porównano krzywe wyznaczające liczbę zakażeń w Kolumbii Brytyjskiej z analogicznymi krzywymi dla północnych Włoch i prowincji Hubei w Chinach, gdzie w Wuhan odnotowano w ub.r. pierwsze przypadki koronawirusa. Danych użyto do określenia, czy w skrajnej sytuacji Kolumbia Brytyjska miałaby wystarczającą liczbę łóżek szpitalnych i respiratorów. Porównanie modeli wskazuje na spłaszczenie krzywej dla Kolumbii Brytyjskiej, jednak dr Henry podkreśliła, że to wciąż wykresy używane nie do prognozowania rozwoju sytuacji, a jedynie przedstawiające różne scenariusze dla celów lepszego planowania działań.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Córka Kowalskiej nie może samodzielnie oddychać. Piosenkarka właśnie przekazała druzgocącą wiadomość

Prawie 5 tys. zakażonych

W Kolumbii Brytyjskiej od 18 marca obowiązuje stan nadzwyczajny w związku z koronawirusem. Podobnie jak w innych prowincjach Kanady zamknięte są tam szkoły i uniwersytety, odwołano imprezy kulturalne i sportowe. Nie działają biblioteki, pływalnie i inne publicznie dostępne miejsca spotkań, bary i kluby nocne. Odwołano również egzaminy na prawo jazdy, a sądy działają w ograniczonym zakresie. Przesunięto również wybory uzupełniające i referenda.

Liczba zakażonych koronawirusem wynosiła w Kandzie wynosi niespełna 5000 (stan na 28 marca).

Rząd wprowadzi jeszcze bardziej rygorystyczne przepisy. Nowe obostrzenia dotyczą sklepów i miejsc pracyRząd wprowadzi jeszcze bardziej rygorystyczne przepisy. Nowe obostrzenia dotyczą sklepów i miejsc pracyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Urząd Miasta rozdaje maseczki i płyny dezynfekujące. W tym mieście na Mazowszu dostaną je wszyscy
  3. Transport chorych seniorów obrzucony kamieniami. Zatrważające doniesienia z objętej epidemią Hiszpanii
  4. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  5. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  6. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  7. Nie żyje niemowlę zakażone koronawirusem. Pierwszy przypadek na świecie, łzy napływają do oczu
Produkty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieProdukty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News