Kamery termowizyjne w szpitalu w Zielonej Górze
Pixabay/withplex
Autor Maria Glinka - 16 Maja 2020

Kamery termowizyjne będą miały na oku Polaków. Pierwsze już zamontowane, sprawdzą czy nosisz maseczkę

Kamery termowizyjne w Zielonej Górze mają wnikliwe monitorować stan zdrowia osób wchodzących do szpitala. Dzięki nim możliwy jest nie tylko pomiar temperatury, ale i weryfikacja, czy osoba ma założoną maseczkę ochronną. Zainstalowanie tego innowacyjnego sprzętu to kontynuacja akcji ‘Lubuszanie kontra wirus”.

Kamery termowizyjne sprawdzą nie tylko stan zdrowia mieszkańców Zielonej Góry

Kamery termowizyjne zwiększą poziom bezpieczeństwa w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze. Sprzęt kontrolujący stan zdrowia osób wchodzących na teren placówki poprzez mierzenie temperatury, jest wyposażony w dodatkową funkcję. Oprogramowanie umożliwia bowiem wykrycie, czy osoba na wizji zakryła twarz maseczką i informuje w przypadku braku środka ochronnego – podają wiadomosci.dziennik.pl.

85% Polaków chce, by księża płacili podatki. A Ty?85% Polaków chce, by księża płacili podatki. A Ty?Czytaj dalej

„To kolejny element dużego projektu związanego z walką z COVID-19. Kamery wzmocnią bezpieczeństwo w lecznicy i dadzą większy komfort pracy osób na pierwszej linii frontu – wyznała marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Polak.

Dwie kamery termowizyjne w dwóch ważnych miejscach

Szpital w Zielnej Górze ma do dyspozycji dwie kamery termowizyjne. Jedna z nich zostanie zamontowana tuż przy wejściu głównym i będzie koncentrowała się na monitorowaniu w szczególności tych osób, które wkraczają na teren lecznicy.

Drugi komplet sprzętu ma zostać zainstalowany przy wejściu na oddział położniczy. Dzięki temu kamery termowizyjne zweryfikują przestrzeganie zasad nie tylko u odwiedzających czy przyszłych pacjentów, ale także u osób chorych i pracowników szpitala w Zielonej Górze.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Tej nocy może być niebezpiecznie, lepiej zachować szczególną ostrożność. Instytut wydał właśnie komunikat

Waloryzacja 2020 ogłoszona. Wiemy już, o ile wzrosną twoje składki na ZUS, zdecydowanie ci się spodobaWaloryzacja 2020 ogłoszona. Wiemy już, o ile wzrosną twoje składki na ZUS, zdecydowanie ci się spodobaCzytaj dalej

Kontynuacja programu „Lubuszanie kontra wirus”

Kamery termowizyjne kosztowały 150 tys. zł i stanowią rozwinięcie strategii „Lubuszanie kontra wirus”. W ramach tego projektu samorząd zakupił sprzęt dla sześciu szpitali w woj. lubuskim, od których zależy skuteczna walka z koronawirusem w tym regionie.

Wartość całej inicjatywy to 45 mln zł, które pochodzą z funduszy europejskich. 36 mln zł z nich przeznaczono na zakup sprzętu medycznego: 80 respiratorów, 18 defibrylatorów, 9 aparatów USG, 150 pomp infuzyjnych, 61 kardiomonitorów, 17 EKG oraz 25 łóżek do intensywnej terapii. Pozostałe 9 mln zł wykorzystano na środki ochrony indywidualnej.

Województwo lubuskie to region, w którym odnotowano najmniej zakażeń koronawirusem. Zainfekowane są jedynie 92 osoby i nikt nie zmarł z powodu COVID-19. Jest to jedyne polskie województwo, w którym jest mniej niż 100 zarażonych. Drugie miejsce w kontekście najmniejszej liczby infekcji przypadło Warmii i Mazurom (170 przypadków, 1 śmiertelny).

Czereśnie nową pietruszką? Zanim sprawdzisz cenę za kilogram, lepiej usiądźCzereśnie nową pietruszką? Zanim sprawdzisz cenę za kilogram, lepiej usiądźCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażające, wszedł na 260-metrowy dźwig bo chciał zrobić zdjęcie. Teraz może trafić za kratki
  2. Dwoje dzieci zmarło nagle podczas lekcji WF-u. Rodzice obwiniają maseczki ochronne
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Niewiarygodne odkrycie w Dolinie śmierci. Ostatni raz był widziany 68 lat temu
Ile zarabia policjant? Oprócz pakietu socjalnego może liczyć na trzynastkęIle zarabia policjant? Oprócz pakietu socjalnego może liczyć na trzynastkęCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News