Droga
pxhere
Autor Komunikaty prasowe - 23 Stycznia 2020

Przy drogach stanęły specjalne kamery. Będą miały na oku każdego kierowcę

Specjalne kamery pojawiły się od czwartku na polskich drogach. “W czwartek o godzinie 6 na polskich drogach ruszył Generalny Pomiar Ruchu, który jest wykonywany co pięć lat” - informuje TVN24. Jest on przeprowadzany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad oraz zarządców dróg wojewódzkich.

Kamery na polskich drogach

Od czwartku specjalne kamery pojawiły się na krajowych drogach. W ten sposób będą prowadzone pomiary w około 2300 punktach na polskich drogach, zarządzanych przez GDDKiA. Poprzednie badania były prowadzone w 2015 roku i wówczas ustawiono około 1950 punktów pomiarowych.

Prawie we wszystkich punktach zostanie wykorzystana metoda wideorejestracji, jak poinformowali drogowcy. Zostanie ona dodatkowo uzupełniona wynikami z automatycznych punktów pomiaru ruchu, co będzie stanowiło około procent wszystkich punktów.

Starsi pracownicy do zwolnienia? Przez nowe zmiany rządu mogą stracić pracęStarsi pracownicy do zwolnienia? Przez nowe zmiany rządu mogą stracić pracęCzytaj dalej

GPR 202

Pierwszy dzień Generalnego Pomiaru Ruchu to czwartek 23 stycznia i jest on prowadzony w godzinach 6-22. Pojazdy są rejestrowane przez kamery, które zostały zamontowane przy polskich drogach. Pomiary będą prowadzone w wybrane dni przez 16 lub 24 godziny.

"Głównym celem GPR 2020 jest uzyskanie, na podstawie przeprowadzonych bezpośrednich pomiarów, zasadniczych parametrów i charakterystyk ruchu dla wszystkich odcinków sieci dróg krajowych (poza miastami na prawach powiatu)" - wyjaśnili drogowcy, cytowani przez TVN24.

Nagrania z kamer

Bazując na nagraniach z kamer pojazdy będą liczone dzieląc je na kilka kategorii. “Pomiary pozwolą między innymi na określenie średniego dobowego natężenia ruchu na poszczególnych odcinkach i skali wzrostu natężenia ruchu w stosunku do poprzedniego pomiaru z 2015 roku” - podaje TVN24.

Wyniki takich pomiarów są kluczowym źródłem informacji o ruchu drogowym w Polsce, jak wskazała GDDKiA. Dane, które zostaną zebrane są wykorzystywane przez administrację drogową. Służą one między innymi do realizacji zadań związanych z zarządzaniem, utrzymaniem i planowaniem sieci drogowej.

Kierowcy w 2020 r. muszą liczyć się z wieloma dużymi zmianami. Nie daj się zaskoczyć podczas kontroliKierowcy w 2020 r. muszą liczyć się z wieloma dużymi zmianami. Nie daj się zaskoczyć podczas kontroliCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prosiła lekarzy o wykonanie badań profilaktycznych, ale się nie zgodzili. Teraz zostały jej 3 lata życia
  2. Iberion - grupa mediowa przyszłości
  3. Musisz w tym roku rozliczyć PIT? Mało kto wie o wielkiej zmianie, dotyczy każdego podatnika
Kosztowniejsze od samochodów, często nawet od domów. Najdroższe rasy psówKosztowniejsze od samochodów, często nawet od domów. Najdroższe rasy psówCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News