Kajmany decyzja UE
Wikimedia Commons Alina Zienowicz Ala z CC3.0
Autor Konrad Karpiuk - 6 Października 2020

Unia Europejska podjęła zadziwiającą decyzję. W parlamencie zawrzało

Kajmany już nie są na czarnej liście rajów podatkowych ustalonych przez Unię Europejską. Przeciwko ich skreśleniu w europarlamencie protestuje ugrupowanie Socjalistów i Demokratów.

Kajmany usunięte z czarnej listy rajów podatkowych UE

Kajmany to raj podatkowy, w którym zarejestrowano wiele gigantycznych firm koncernów. Wyspy na Karaibach należą do terytorium brytyjskiego i jak pisze portal Forsal, od lutego 2020 były dodane do unijnego wykazu jurysdykcji niechętnych współpracy podatkowej. Uwagę urzędników UE zwróciły zarejestrowane tam fundusze inwestycyjne.

Kajmany zareagowały na umieszczenie ich na czarnej liście i przeprowadziły reformy, które dotyczył ram zbiorowych funduszy inwestycyjnych. To wystarczyło aby Rada ds. Gospodarczych i Finansowych (ECOFIN) wykreśliła wyspy z wykazu rajów podatkowych. To spowodowało spore oburzenie wśród unijnych urzędników z etatystycznego skrzydła. Ich zdaniem UE powinna stosować bardziej rygorystyczne kryteria ekonomiczne.

Na dnie Odry znaleziono wielki skarb. Archeolodzy po prostu oniemieliNa dnie Odry znaleziono wielki skarb. Archeolodzy po prostu oniemieliCzytaj dalej

- Byłem zszokowany, gdy dowiedziałem się, że unijni ministrowie wykreślili Kajmany z czarnej listy rajów podatkowych UE. Kajmany prowadzą wyścig do dna, oferując zerową stawkę podatkową, ułatwiając firmom i osobom bardzo bogatym unikanie odpowiedzialności w sprawie uczciwego płacenia ich części należnych podatków. Jest oczywiste, że unijne kryteria dotyczące umieszczania na czarnej liście rajów podatkowych nie działają - powiedział portugalski europoseł Socjalistów i Demokratów, Pedro Marques.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Odbierzesz telefon, powiesz jedno konkretne słowo i będzie po Tobie. Oszuści nie mają litości
2. Minister Zdrowia o wprowadzeniu nowych obostrzeń. Gdzie mogą się pojawić?
3. W 2021 roku abonament jeszcze droższy. Lista zwolnionych z opłaty jest jednak długa

Zmiany w czarnej liście rajów podatkowych

Z listy wykreślono także Oman, który przyjął konwencję OECD dotyczącej wzajemnej pomocy w sprawach podatkowych. Pojawiły się także nowe państwa, takie jak Anguilla, czy Barbados. Ich dodaniem było pokłosiem raportów ze wzajemnej weryfikacji, które opublikowało Światowe Forum Przejrzystości i Wymiany Informacji do Celów Podatkowych. Obecnie na czarnej liście rajów podatkowych znajdują się: Samoa Amerykańskie, Anguilla, Barbados, Fidżi, Guam, Palau, Panama, Samoa, Seszele, Trynidad i Tobago, Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych i Vanuatu.

Już pewne, wiadomo ile wyniesie czternasta emerytura. Potwierdził sam ministerJuż pewne, wiadomo ile wyniesie czternasta emerytura. Potwierdził sam ministerCzytaj dalej

Jeśli państwo trafi na czarną listę rajów podatkowych, transakcje z tego kraju mogą być kontrolowane przez UE. Projekt listy powstał, gdy poruszano temat unikania opodatkowania przez osoby zamożne i korporacje. Kraje, które zdecydują się zmienić swoje prawo podatkowe, są usuwane z listy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 1500 plus dla tysięcy Polek i Polaków? Teraz to możliwe, ujawniono warunki
  2. Zamawiasz przejazdy przez aplikacje? Dziś wszystko się zmieni, wielu będzie niezadowolonych
  3. Czerwone i żółte strefy w Polsce. W ciągu kilku dni życie tutaj mocno się zmieni
  4. Rząd wprowadza nowe obostrzenia i politykę zero tolerancji. Bez maseczki tylko z zaświadczeniem
  5. Popularna sieciówka wprowadza sygnalizację świetlną. Chce tak zwiększyć dystans
  6. Wideo - Przerażający wypadek. Motocyklista z ogromną siłą uderzył w samochód osobowy
Mało kto wie, że wraz z emeryturą można dostawać dodatek 4 tys. zł miesięcznie. Coraz więcej seniorów ma szansę się załapaćMało kto wie, że wraz z emeryturą można dostawać dodatek 4 tys. zł miesięcznie. Coraz więcej seniorów ma szansę się załapaćCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News