Jarosław Kaczyński w Dygowie
Prawo i Sprawiedliwość/twitter
Autor Kasper Starużyk - 3 Sierpnia 2019

Kaczyński: Polska ziemia należy się polskim rolnikom

Jarosław Kaczyński w ramach kampanii przedwyborczej odwiedził tym razem piknik rodzinny w Dygowie w woj. zachodniopomorskim. Tam przekonywał zgromadzony, że nigdy nie należy zapominać, iż kapitał ma swoją narodowość, a z plonów polskiej ziemi powinni korzystać przede wszystkim rolnicy z Polski.

Prezes PiS nie zapomniał o kapitale zagraniczym i wspomniał, że ten jest źródłem napływu inwestycji do kraju, co zwiększa dynamikę gospodarczą i jej jakość. Główny nacisk położył jednak na budowę i rozwój kapitału polskiego, który musi być dla niego konkurencyjny.

Politycy rządowej partii odwiedzają co tydzień w sobotę inną gminę, gdzie spotykają się z mieszkańcami najczęściej właśnie na rodzinnych piknikach.

Nie ma silnej polski bez silnego Pomorza Zachodniego - tak prezes cytował swojego zmarłego brata, byłego prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego. Kaczyński wielokrotnie podkreślał, że zależy mu na silnych i stabilnych polskich gospodarstwach rodzinnych. Obiecał też, że rząd nie zamierza tworzyć wielkich latyfundiów zagranicznych lub polskich, bo to ma małych gospodarstwach powinno oprzeć się fundament rolnictwa.

Pomimo wzrostu wynagrodzeń policjanci masowo rezygnują ze służbyPomimo wzrostu wynagrodzeń policjanci masowo rezygnują ze służbyCzytaj dalej

W regionie znajdującym się w granicach Polski od 1945 na mocy traktatu jałtańskiego, przybywający tutaj z utraconych przez Polskę po drugiej wojnie światowej Kresów Wschodnich przez długi czas żyli z myślą, że kiedyś tereny te wraz z ich domami i majątkami powrócą do granic niemieckich. Stąd też częsta niechęć do inwestycji nawet we własne gospodarstwa, którą po wielu latach zastoju można odczuć do tej pory. Efekt tymczasowości podbijany zostawał mocno przez liczną mniejszość ukraińską, która trafiła do gospodarstw Pomorza Zachodniego w ramach Akcji Wisła realizowanej głównie na terenach Podkarpacia. Mieszkańcy pomorza pochodzenia ukarińskiego również nie wierzyli, że zostaną tu na stałe.

Taki stan rzeczy doporawdził również do tworzenia PGR-ów na tychże terenów, które występowały tutaj znacznie liczniej niż na ziemiach zamieszkanych wcześniej przez Polaków. Upadek systemu komunistycznego przyniósł więc nad region wyoskie bezrobocie i brak perspektyw, które trwały na wysokim poziomie do pierwszych lat obecności Polski w strukturach Unii Europejskiej. Po wejściu Polski do UE w regionie pojawiły się szersze perspektywy, natomiast wróciły obawy nad stopniowym wykupywaniem ziem przez bogatszych, niemieckich rolników.

W kościele na Warmii odkryto skarb, archeolodzy są zachwyceniW kościele na Warmii odkryto skarb, archeolodzy są zachwyceniCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę?
  2. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągniecie
  3. Kraje egzotyczne walczą z “begpackersami”
  4. 300 plus na wyprawkę do szkoły. Do kiedy składać wnioski?
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News