Jarosław Kaczyński konstytucja
Wikipedia/Kancelaria Sejmu / Rafał Zambrzycki
Autor Paulina Musianek - 4 Sierpnia 2019

Kaczyński zapowiedział, że zmieni konstytucję i czego będą te zmiany dotyczyły

Kaczyński podczas przemówienia zdradził, że PiS pewnego dnia zmieni konstytucję na taką, która będzie gwarantowała "prawdziwą demokrację".

Kaczyński zdaje sobie sprawę, że poparcie na wsi i mobilizacja tamtejszych mieszkańców są mu niezwykle potrzebne do wygrania nadchodzących wyborów. W wyborach do Europarlamentu to właśnie wysoka frekwencja na obszarach wiejskich i w małych miasteczkach przyniosła PiS-owi zwycięstwo. Celowo czy nie - Kaczyński na Pikniku Rodzinnym #DobryCzasPL zrzucił bombę.

PiS planuje zmienić konstytucję

Pewnie nie za tym razem, ale przyjdzie taki dzień, że zmienimy konstytucję na potrzebną. Konstytucję, która będzie gwarantowała prawdziwą demokrację, praworządność i równość, która jest dzisiaj łamana - zapowiedział w sobotę w trakcie pikniku w Dygowie prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Był to niespodziewany zwrot akcji biorąc pod uwagę stateczne i dosyć przewidywalne przemówienie prezesa PiS. Jak sam Kaczyński przyznał, stojąc na scenie zauważył napis "Konstytucja". I to właśnie skłoniło go do tak niespodziewanej wypowiedzi.

W kościele na Warmii odkryto skarb, archeolodzy są zachwyceniW kościele na Warmii odkryto skarb, archeolodzy są zachwyceniCzytaj dalej

Do nowej konstytucji jeszcze długa droga

Nowa konstytucja będzie jasna, wyraźna, sformułowana w ten sposób, żeby były jak najbardziej utrudnione różne pokrętne interpretacje. Pamiętajcie o tym, to jest potrzebne. Nie zapowiadam tego w tych wyborach, bo to jeszcze pewnie długa droga, ale przyjdzie czas, że to zrobimy - dodał prezes.

Na pikniku w Dygowie Jarosław Kaczyński wspominał również o kosztach transformacji, wyprzedaży narodowego majątku, upadku Państwowych Gospodarstw Rolnych oraz o kapitale i rolnikach. Zachęcając mieszkańców do głosowania na swoją partię w przyszłych wyborach, złożył obietnicę.

Państwo ma obowiązki wobec obywateli i ma ogromne możliwości. Zapewniam, że taka polityka będzie trwała. Nie wolno nam zapominać o wyborach parlamentarnych i prezydenckich - mówił.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę
  2. Kraje egzotyczne walczą z “begpackersami”
  3. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  4. 300 plus na wyprawkę do szkoły. Do kiedy składać wnioski?

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na: Google News