Julia Przyłębska zabrała głos po wyroku TK.
biznesinfo.pl
Autor Kamila Jeziorska - 27 Października 2020

Prezes TK zabrała w końcu głos w sprawie orzeczenia dotyczącego aborcji. Słowa mocno zaskakują

Julia Przyłębska to postać budząca największe zgorszenie wśród Polek i Polaków zaraz po Kai Godek. Prezes Trybunału Konstytucyjnego postanowiła zabrać głos w sprawie wydanego kilka dni temu wyroku.

Julia Przyłębska zebrała się na odwagę

Julia Przyłębska jako przewodnicząca Trybunału Konstytucyjnego orzekała w sprawie legalności aborcji w Polsce ze względu na ciężkie wady płodu. Wydany wyrok stwierdził, że owa przesłanka jest niekonstytucyjna.

Decyzja TK wywołała społeczne oburzenie i masowe protesty w całej Polsce. Sprawą zainteresowały się międzynarodowe organizacje pozarządowe, Unia Europejska, a nawet wpływowi celebryci ze Stanów Zjednoczonych. Polki zapowiadają, że nie składają broni będą walczyć o swoje prawa.

W końcu głos w całej sprawie postanowiła zabrać Julia Przyłębska, jeden z głównych sprawców całego zamieszania. - Trybunał Konstytucyjny orzekł wyłącznie w kwestii przesłanki eugenicznej uzasadniającej przerywanie ciąży. Ustawa o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży nadal dopuszcza możliwość przerywania ciąży w przypadku, gdy stanowi ona zagrożenie dla życia i zdrowia kobiety, a także gdy zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża jest skutkiem czynu zabronionego, między innymi gwałtu, powiedziała. Jednakże to nie wszystko.

Do życia zostanie powołana Do życia zostanie powołana "Straż Narodowa". Celem obrona kościołówCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. Niestety, Boże Narodzenie będzie wyglądać zupełnie inaczej w tym roku. Minister zdrowia z nieprzyjemnymi informacjami
2. Julia Przyłębska przerwała milczenie ws. wyroku TK. Oburzająca wypowiedź, wielu Polaków będzie wściekłych
3. Segregacja śmieci znowu do zmiany? Nie wypełnisz obowiązku, spodziewaj się grzywny albo aresztu

Julia Przyłębska nie ma sobie nic do zarzucenia i uważa, że orzeczenie nie jest wyrokiem wydanym na kobiety i nie pozostawia ich bez możliwości wyboru. - Te podziały wywoływane są przez dezinformację, nieprawidłowe przedstawianie znaczenia wydanego wyroku i jego treści, nawoływanie do wychodzenia na ulicę, kiedy obowiązują ograniczenia w organizowaniu zgromadzeń służące właśnie ochronie życia i zdrowia, stwierdziła.

Julia Przyłebska powiedziała, że protestujący dewastujący mienie publiczne i atakujący miejsca kultu religijnego także występują przeciwko konstytucji. - Każdy, dla kogo dobro Rzeczypospolitej jest wartością, powinien dziś apelować o spokój społeczny, troskę o najsłabszych, poszanowanie prawa, podsumowała. Powiedziała, że od postawy obywateli zależy przyszłość Rzeczpospolitej. Miejmy nadzieję, że w najbliższej przyszłości nikt nie odbierze kobietom kolejnych praw i możliwości wyboru.

Bardzo ważne zmiany w Kauflandzie. Wszyscy klienci powinni o nich wiedziećBardzo ważne zmiany w Kauflandzie. Wszyscy klienci powinni o nich wiedziećCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jurek Owsiak zakażony koronawirusem. "Apeluję: dbajcie o siebie"
  2. Samochód wjechał w protestujących. Sprawca uciekł
  3. Wpływ pandemii na bankomaty jest ogromny. Wypłaty gotówki rekordowo niskie
  4. Znakomite informacje dla rodziców. Dodatkowe zasiłki opiekuńcze wracają, wiemy na jakich zasadach
  5. Biedronka przygotowuje się na Wszystkich Świętych. Nie tylko kupisz znicze za pół darmo, ale jeszcze ci dopłacą
  6. Niefortunny wpis Anny Lewandowskiej. Spadła na nią fala krytyki, trenerka zaczęła się kajać (FOTO)
  7. Najprostsze ciasto z malinami, jakie kiedykolwiek powstało. Każdy domownik poprosi o przepyszną dokładkę

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News