Szlak jedwabny wraca po latach
pixabay.com
Autor Komunikaty prasowe - 22 Listopada 2019

Po setkach lat wrócił Szlak Jedwabny. Pierwszy pociąg z Chin do Gdańska już dotarł

Szlak Jedwabny. Po setkach lat pierwszy pociąg towarowy z Azji na Pomorze pokonał trasę z chińskiego miasta Xi'an do Portu Gdańsk w 10 dni. Wczoraj znalazł się w porcie.

Szlak jedwabny

Szlak Jedwabny. Po setkach lat pierwszy w historii pociąg towarowy z Azji na Pomorze pokonał trasę z chińskiego miasta Xi'an do Portu Gdańsk w 10 dni. Przewoził kilkadziesiąt kontenerów i znalazł się w porcie wczoraj przed południem. Co prawda, cena za transport kontenera koleją jest dwa razy droższa od transportu drogą morską, jednak mimo to nowe połączenie wzbudziło duże zainteresowanie.

Renty mogą urosnąć kolosalnie. Projekt podwyżek jest już gotowyRenty mogą urosnąć kolosalnie. Projekt podwyżek jest już gotowyCzytaj dalej

Czas jest ważniejszy od ceny

W terminalu kontenerowym DCT odbyła się uroczystość z okazji otwarcia Szlaku Jedwabnego. Łukasz Szutenberg z firmy Adampol, która jest operatorem pociągu powiedział, że odbiorcy często znacznie bardziej cenią sobie czas niż pieniądze, który jest dla nich istotniejszy od ceny za transport.

“Nasz pociąg jedzie z centralnych Chin do Gdańska 10 dni. Tymczasem w przypadku transportu z Xi'an do Gdańska tradycyjnie, drogą morską, mówimy o 45-50 dniach. W tym czasie wielu przedsiębiorców może dokonać kilku transportów i - pomimo większych kosztów - finalnie więcej zarobić” - zacytował wypowiedź portal Radiogdansk.pl.

Polskie porty mogą konkurować z niemieckimi

Do tej pory pociągi w większości jeździły do niemieckiego Duisburga, zamiast do Gdańska. Dotarcie tam zajmuje jednak o cztery dni więcej niż na nasze Pomorze. “A cztery dni w sytuacji, w której odbiorcy zależy na szybkości transportu, to bardzo dużo. To jest nasza przewaga i trzeba ją zacząć wykorzystywać” - mówił wiceprezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk Marcin Osowski, cytowany przez Radiogdansk.pl.

Lidl pospiesznie wycofuje ze sprzedaży podstawowy produkt. Może wywołać rakaLidl pospiesznie wycofuje ze sprzedaży podstawowy produkt. Może wywołać rakaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tadeusz Rydzyk uderza w Polsat i TVN. Wplata Maksymiliana Kolbe
  2. Jej mąż zniknął 6 tygodni po ślubie. Po 68 latach dowiedziała się prawdy
  3. Emeryci mają dostać po 10 tys. złotych. Warunek jest jeden
  4. Było 500 plus, teraz rząd wprowadza 500 minus. Straci na tym tysiące Polaków
  5. Miliony rodzin nie dostaną 500 plus?! Wypłata pieniędzy może zostać wstrzymana
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News