fot. wikimedia.org/Kancelaria Sejmu
Autor Kasper Starużyk - 5 Czerwca 2019

Ile zarabia Kaczyński? Ujawniono oświadczenie majątkowe prezesa PiS

Jarosław Kaczyński, prezes PiS, ujawnił swoje oświadczenie majątkowe. Niewątpliwie jest to jedno z tych oświadczeń, na które czekało wielu Polaków. Wynika z niego, że prezes PiS, choć ma kredyt na ponad 100 tys. złotych, nieźle sobie radzi. Względem 2017 roku potroił nawet swoje oszczędności, a jego emerytura niejednego mogłaby zaskoczyć.

Jarosław Kaczyński bez dwóch zdań jest politykiem, który wzbudza ogromne emocje w Polsce. Człowiek, który zdecydował się na niezajmowanie żadnego z eksponowanych stanowisk i formalnie pozostający jedynie posłem na Sejm, ma w garści cały obóz władzy. Z tego też powodu ogromne zainteresowanie wywołuje rokrocznie oświadczenie majątkowe prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

Jak podaje portal Money.pl, 69-letni polityk nie ma co narzekać na zasobność swojego portfela. Z oświadczenia majątkowego za 2018 rok wynika, że prezes Prawa i Sprawiedliwości zgromadził oszczędności o łącznej wartości 63 tys. złotych. Oznacza to, że względem 2017 roku potroił on ich wartość, gdyż wówczas wykazał, że ma ich "jedynie" 17 tys. złotych.

Nie będzie jednak programu krowa+. Wieś zaskoczona po wyborachNie będzie jednak programu krowa+. Wieś zaskoczona po wyborachCzytaj dalej

Nieruchomość za 1,5 mln, kredyt na mamę

Opublikowane właśnie oświadczenie wykazuje również, że Kaczyński jest współwłaścicielem nieruchomości o powierzchni 150 metrów kwadratowych wartej 1,5 mln złotych. Jego udziały w lokalu opiewają na 1/3.

Kaczyński wskazał w dokumencie, że wciąż spłaca zaciągnięty kilka lat temu kredyt w SKOK-u, którego celem zaciągnięcia była "opieka nad chorą mamą i koszty związane z Jej upamiętnieniem". Do spłaty prezesowie PiS pozostało jeszcze 118 tys. złotych.

Niewątpliwie lider partii rządzącej poradzi sobie ze spłatą należności, gdyż całkiem nieźle zarabia. Przez cały 2018 rok zarobił 110 tys. złotych, otrzymał także 30 tys. złotych diety parlamentarzysty. Jarosław Kaczyński pobiera także wysoką emeryturę - w ciągu roku otrzymał z tego tytułu 79 tys. złotych, co oznacza, że jego miesięczne świadczenie wynosi niemalże 6,6 tys. złotych.

Wyciekła oferta zabójstwa. 100 tysięcy złotych za morderstwo Zbigniewa ZiobryWyciekła oferta zabójstwa. 100 tysięcy złotych za morderstwo Zbigniewa ZiobryCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zalewska: Reforma edukacji jest zakończona. To ktoś inny jest winny
2. Zelmer będzie wycofany z rynku
3. Biedronka i Lidl będą miały nowego konkurenta w Polsce
4. Kwaśniewski ostro o obecnym prezydencie

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News