Jarosław Kaczyński mówi "nie" dla lotów rodzinnych
wikimedia.org/Silar
Autor Przemysław Terlecki - 30 Lipca 2019

Kaczyński zabrał głos w sprawie lotów Kuchcińskiego, nie będzie tarfy ulgowej

Jarosław Kaczyński, lider Prawa i Sprawiedliwości, zabrał głos w sprawie lotów rządowym samolotem. Szef partii nie zgadza się na darmowe podróże rodzinne. Mówił oczywiście w kontekście kontrowersyjnych podróży marszałka Sejmu.

Jarosław Kaczyński w końcu musiał zabrać głos. Aferka, którą ujawniło Radio Zet, szybko mogła bowiem doprowadzić do spadku poparcia Prawa i Sprawiedliwości w sondażach. Przypomnijmy, że medium kilka dni temu ujawniło dane z dokumentów, do których dotarło. Z tych wynikało, że druga osoba w państwie, marszałek Marek Kuchciński latał samolotem rządowym z własną rodziną w eskorcie służb specjalnych. Nie były to jednak ważne loty, a zwykłe pokonywanie drogi do domu.

Sprawa szybko się zaogniła, a tłumaczenie Centrum Informacyjnego Sejmu, jakoby loty były dość tanie, nie pomogło. Koniec końców Marek Kuchciński zdecydował się na wpłatę 5 tys. złotych na poczet Kliniki Budzik i kolejnych 10 tys. złotych na Caritas w formie zadośćuczynienia. Choć wywołało to komentarze, że to budżet państwa płacił za loty, a nie Caritas czy Budzik, zachowanie marszałka przyjęto względnie pozytywnie. Teraz w sprawie głos zabrał Jarosław Kaczyński, który chce przeciwdziałać powtórkom z tego typu sytuacji.

PIP apeluje do pracodawców: Skróćcie czas pracy na upałyPIP apeluje do pracodawców: Skróćcie czas pracy na upałyCzytaj dalej

Jarosław Kaczyński nie chce więcej podobnych sytuacji

Jak oświadczył Kaczyński, "Marek Kuchciński wykonał gest, którego oczekiwano od niego, czyli wpłacił 15 tys. zł na cele charytatywne". Teraz natomiast trzeba zająć się prawem, które będzie regulowało problem lotów samolotami rządowymi z rodzinom. Zdaniem Kaczyńskiego należy stworzyć odpowiednie przepisy, które doprowadzą do sytuacji, gdy za loty nieformalne z rodziną oficjele będą zmuszeni opłacać, jak bilety rejsowe.

Uważamy, że trzeba się liczyć z oczekiwaniami społecznymi i w związku z tym zwróciłem się do ministra obrony i szefa Kancelarii Premiera, bo tutaj mogę działać tylko jako szef partii, ale poproszę o to także prezydenta, żeby zwrócił się do szefa swojej kancelarii, aby odpowiednie przepisy regulujące te sprawy zostały stworzone. Czyli żeby poza lotami służbowymi, jak w przypadku, gdy prezydent leci z pierwszą damą, w tych innych, nieformalnych okolicznościach, kiedy to rodzina korzysta z przelotu, żeby odpowiednia kwota o wartości ceny biletów rejsowych była płacona - powiedział Jarosław Kaczyński.

Biedronka zapamięta go na długo. Klient wydał 24 tys. złotychBiedronka zapamięta go na długo. Klient wydał 24 tys. złotychCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę?
  2. Lidl będzie teraz budował mieszkania
  3. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  4. Kraje egzotyczne walczą z “begpackersami”
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News